אודי ו’אפקון’ משיקות עמדות טעינה חשמליות מהירות

Print this page
Email this to someoneTweet about this on TwitterShare on Facebook

תחום הרכב החשמלי תופס תאוצה בישראל - אודי וחברת ’אפקון’ משיקות עמדות טעינה חשמליות מהירות ראשונות מסוגן

אודי ו’אפקון’ משיקות עמדות טעינה חשמליות מהירות

קבוצת צ’מפיון מוטורס ואפקון תחבורה חשמלית בע”מ, מקבוצת שלמה, משיקות שתי עמדות טעינה ‘סופר-צ’ארגר’ ראשונות בישראל המספקות 150KW DC.

זאת לאחר שקבוצת יוניון (יבואנית טויוטה בישראל), הודיעה בשבוע שעבר על כניסתה לתחום טעינת כלי רכב חשמליים, וחברת ג’ינרגי’ השיקה עמדות טעינה מהירות בתחילת השנה הנוכחית.

עמדות הטעינה מוקמו, במתחם דור אלון בצוקים על כביש הערבה כ-114 ק”מ צפונית לאילת, ובמתחם המסחרי בצומת מחניים בסמוך לראש פינה. עמדות טעינה אלו יאפשרו לדגמי Audi e-tron טעינה מהירה  מ- 0% עד 80% של טווח הק”מ בתוך כחצי שעה בלבד.

עמדות הטעינה שהותקנו הן של יצרן ABB, מהגדולים והמובילים בעולם, הפעיל בתחום עמדות הטעינה כבר משנת 2010 ואשר התקין אלפי עמדות בעשרות מדינות ברחבי העולם. העמדות פתוחות לכל בעלי הרכבים החשמליים, ניתן לטעון רכבים עם שקע CCS וכן רכבים עם שקע Chademo. מיקום העמדות נבחר בקצוות הארץ כדי לאפשר נגישות בכל נסיעה וטווח רחב יותר, העמדות פתוחות החל מהיום לכל בעלי הרכבים החשמליים.

ניב אורון, מנהל חטיבת Audi בישראל: “כמותג יוקרה מוביל בתחום החשמל, ברור לנו כי פריסת תשתיות טעינה חשובה מעין כמוה עבור התפתחות הסגמנט החשמלי. עם הגעת הדגם החשמלי המלא הראשון של המותג, ה-Audi e-tron, אנו משיקים שתי עמדות טעינה אולטרה מהירות לראשונה בישראל, זאת בנוסף לעמדות הטעינה האישיות לכל לקוח. כך שגם נסיעות לקצוות הארץ יהיו ללא חשש ובתחושת ביטחון מלאה של טווח נסיעה מתאים. אנו שמחים לחנוך עבור לקוחותינו את עמדות הטעינה 150kw הראשונות בארץ, עוד לפני שדגמי ה-e-tron הראשונים נוחתים בארץ”.

ישראל רייף, יו”ר אפקון החזקות: “אפקון תחבורה חשמלית גאה להוביל ולבנות את רשת הטעינה המרכזית בישראל על בסיס תשתית טעינה עם סטנדרטים וטכנולוגיות מהטובות בעולם אשר תאפשר מעבר לכלי רכב חשמליים ותקדם את מדינת ישראל לתחבורה בת קיימא. לאחרונה התחלנו בפרישת רשת הטעינה הגדולה בישראל ביחד עם דור אלון אשר במסגרתה יוצבו מטענים בנקודות שונות ברחבי הארץ. אנו שמחים לשתף פעולה עם קבוצת צ’מפיון ולהשיק את עמדות הטעינה האולטרה מהירות הראשונות בישראל”.

עמית זאב, מנכ”ל דור אלון: “דור אלון גאה להיות הראשונה מבין חברות הדלק שמאפשרת לנהגים בישראל ליהנות גם מהטענה חשמלית מהירה במתחמי התדלוק שלה, הפרוסים בכל רחבי הארץ. דור אלון הייתה חלוצת חנויות הנוחות והתדלוק בגז אוטומטיבי, ואנו ממשיכים לחדש ולהתאים את היצע המוצרים והשירותים שלנו לצרכים ולטעמים המשתנים של ציבור הנהגים והלקוחות”.

follow and like
fb-share-icon0

3 Replies to “אודי ו’אפקון’ משיקות עמדות טעינה חשמליות מהירות”

  1. יש עמדות טעינה מסוגים אחרים במרכז ואילו פשוט מהירות רק בגלל שזה באיזורים מרוחקים של נסיעות ארוכות? או שזה פשוט קונספט בינתיים ואילו הראשונות?

  2. עמדות הטעינה המהירות פשוט חוסכות הרבה זמן טעינה, ומספקות 80-85% סוללה בטעינה של עד 30 דקות. המטרה היא לרשת את כל הארץ בעמדות טעינה מהירות, כשטעינה איטית ומלאה של הסוללה יהיה אפשר לעשות בעמדות הפרטיות בבית או בעבודה.

    ענת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.