בדרך לרכב אוטונומי: מרצדס משיקה את ה-S CLASS החדשה

ענת דניאל

מרצדס S CLASS החדשה עושה עליה ומציגה רף חדש של טכנולוגיה ואבזור בטיחות

מרצדס S CLASS החדשה בארץ

כלמוביל, יבואנית מרצדס בנץ לישראל, משיקה בימים אלה בין הראשונים בעולם, את ה-S-Class החדשה בישראל, עם סטנדרט טכנולוגי חדש, נהיגה אוטונומית, בטיחות ועיצוב. הסדרה החדשה כוללת 5 דגמים ביניהם המותגים Maybach ו-AMG. ה-S החדשה תוצע עם מנועים חדשים וחסכוניים בעלי 6 , 8 ו 12 ציל’.

ה-S-Class ממשיכה בפיתוח ה-Intelligent Drive עם עדכון ושדרוג פיתוחים אוטונומיים, הבאים לידי ביטוי במערכות ה-Active Distance Control DISTRONIC ובקרת ה-Active Steering Assist המספקות סיוע לנהג בשמירת מרחק בטוח, תמרון ובדגמים בהם משולבת בקרת המרכב ה-MBC, הטיית הרכב בעת הצורך. המערכות יודעות להתאים את מהירות הרכב באופן אוטונומי בהתאם לתוואי הדרך בשילוב מערכת הניווט ומערכות הנהיגה.

מימד נוסף בבטיחות בנסיעה ב-S קלאס: מערכת ה-Magic Body Control עם פונקציית ה-ROAD SURFACE SCAN, היודעת לזהות מכשולים על הכביש כגון: בליטות ומהמורות ולהתחמק מהן בבטחה. בנוסף, ברכב משולב הדור הבא של מערכת ה-PRE-SAFE אשר חוזה מראש מצבי תאונה ומכינה את הרכב להפחתה בעוצמת הפגיעה על ידי שינוי זווית המושבים, מתיחת חגורת הבטיחות, השמעת צלילי התראה, אפשרות להרחקה מהירה של המושבים מאזור הפגיעה, פתיחת הנעילה וסגירת החלונות.

סטנדרט חדש של בטיחות. מרצדס S CLASS החדשה

מערכות אוטונומיות נוספות בדגם ה-S-Class החדשה:
Active Lane Changing Assist, המאפשרת עקיפה אוטונומית בטוחה על ידי שימוש בידית האיתות ברכב וחזרה לנתיב המקורי תוך הדמיית מסלול העקיפה.
Active Emergency Stop Assist מבצעת עצירת חירום מוחלטת כאשר היא מזהה שהנהג אינו מתערב בתהליך הנהיגה וקיים חשש להתנגשות.
Traffic Active Brake Assist מערכת בלימה אוטונומית היודעת לזהות הולכי רגל, להזהיר את הנהג מפני התנגשות צפויה לספק תמיכה אופטימלית באמצעות בלימה בעת הצורך.
Evasive Steerin Assist עובדת בסנכרון עם מערכת ה-Active Brake Assist ויודעת לשמור על יציבות הרכב בעת התחמקויות ותמרונים.
Active Blind Spot Assist בעת איתות המתבצע לצורך עקיפה, המערכת מתריעה על כלי הרכב אשר נמצאים בשטחים המתים של מראות הצד.

עיצוב חדש לחזית הרכב. S CLASS
תא נהג מרצדס S CLASS החדשה

עיצוב החוץ בא לידי ביטוי בין השאר בגריל קדמי חדש ובשילוב מערכת פנסי MULTIBEAM LED המייצרת עוצמת אור מקסימלית ומאפשרת התאמה מהירה ומדויקת לתנאי הדרך עם יכולת הארה של 650 מטר (מוגבלים על ידי התקינה) מבלי לסנוור את הנהגים האחרים.

סדרת ה-S קלאס החדשה מציגה עיצוב פנימי חדשני הכולל שני צגים פנימיים דיגיטליים (widescreen cockpit) בגודל 12.3 אינץ’. הנהג יכול לבחור בין שלושה מצבי תצוגה: קלאסי, ספורטיבי ופרוגרסיבי. כמו כן, מעל הקונסולה המרכזית הנהג יכול לחזות בכל נתוני הנהיגה וברכב קיימת אפשרות טעינה אלחוטית למכשירים תומכי שבב QI.

חידוש נוסף הינה מערכת ה- ENERGIZING Comfort Control המקשרת בין מערכות הנוחות השונות ברכב – בקרת אקלים, עיסוי דרך המושבים, חימום, קירור או אוורור המושבים, התאורה, הסאונד וכו’. המערכת מאפשרת בחירה בין שישה מצבים שונים הכוללים גם מצב אימון המפעיל את שרירי הנהג או הנוסעים בהתאם לבחירה שנעשתה.

ה-Touch control ב-S-Class החדשה מאפשרים לנהג לשלוט בכלל מערכות ה-Infotainment של הרכב בעזרת אצבעותיו מבלי להזיז את הידיים מההגה, בדומה לשימוש בטלפון נייד, מערכת הבידור ניתנת לשליטה קולית, על ידי ה-LINGUATRONIC, המאפשרת כ-450 פקודות שונות, לרבות שליטה על בקרת האקלים, חימום המושב, תאורת הפנים, עיסוי המושב ועוד.

הדגמים מגיעים עם מערכת סרואנד של מותג היוקרה Burmester ואפשרות להזמנת מערכת השמע בעלת סאונד 3D. המערכות הללו משתלבות עם רמת האבזור הגבוהה ואיכות החומרים הייחודית של היצרן בשילוב אפשרות לבחירת התאורה הפנימית בעלת 64 צבעים. כמו כן לרכב קישוריות מלאה לממשקים לטלפונים ניידים Apple CarPlay ו Google Android auto כסטנדרט.

מנועי הדור החדש של מרצדס עם 6 צילינדרים בטור, מערכת חשמל ייחודית 48v המאפשרת שימוש במגדש טורבו חשמלי בשילוב מגדש טורבו מסורתי, תגבור של 20 כ”ס באמצעות מנוע חשמלי EQ-Boost וביצועים שהיו אפשריים רק במנועי V8 עד היום (455 כ”ס למנוע ה 500).

אריאל פינטו, מנכ”ל קבוצת רכבי היוקרה בכלמוביל, מציין כי סדרת – S-Class החדשה הנה בשורה נוספת בשילוב שמציע היצרן בין טכנולוגיות פורצות דרך, פאר איכותי ויעילות שנועדה לחבר את הנהג למערכות הרכב השונות בדיוק ונוחות. “כפי שהיצרן מדגיש ומיישם בסדרה החדשה, כלמוביל תשים דגש בהמחשת חוויית הנהיגה שהינה מאבני היסוד של המותג”.

מחירון:

S63 AMG החל מ- 1,550,000 ₪
S500 ISG החל מ- 1,055,000 ₪
4Matic S560 החל מ-1,115,000 ₪

Print this pageEmail this to someoneShare on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Share on Facebook0

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Next Post

המדריך לאלפא רומיאו: טיפולים שוטפים, עלויות וכללי זהב לשמירה על הרכב

  מרצדס S CLASS החדשה עושה עליה ומציגה רף חדש של טכנולוגיה ואבזור בטיחות מרצדס S CLASS החדשה בארץ כלמוביל, יבואנית מרצדס בנץ לישראל, משיקה […]