וולוו וחברת BreezoMeter עוזרות לנהגים לנשום אוויר נקי יותר

Print this page
Email this to someoneTweet about this on TwitterShare on Facebook

מערכת טיהור אוויר
מערכת טיהור אוויר לנהג והנוסעים ברכבי וולוו. צילום: דניאל דהרי

BreezoMeter תציע מידע סביבתי לנהגים ברכבי וולוו, ותתריע על זיהום אוויר חריג, לטובת שיפור איכות האוויר שהם נושמים בדרך

 

BreezoMeter, חברת הטכנולוגיה המובילה בעולם באיסוף וחיזוי נתוני איכות אוויר, מכריזה היום על שיתוף פעולה עם יצרנית הרכבים Breezometer .Volvo תספק שכבת הגנה נוספת עבור נהגי ונוסעי הרכב מפני זיהום אוויר, באמצעות עדכונים בזמן אמת שיתריעו על חשיפתם לזיהום אוויר העלול לסכן את בריאותם. 

BreezoMeter מספקת מידע סביבתי מדויק באמצעות ה-HMI (ממשק אדם-מכונה) של הרכב. נוסעי הרכב יכולים כעת לעשות שימוש בעדכונים אלה, כדי למצוא מסלולים חלופיים ולקבל החלטות מושכלות אחרות, כגון סגירה ופתיחה של חלונות, כדי להפחית את חשיפתם לזיהום אוויר רעיל ומסוכן.

במחקר שנערך על ידי אוניברסיטת לידס בבריטניה נמצא כי נהגים חשופים לרמות זיהום אוויר גבוהות יותר בכביש מאשר רוכבי אופניים, הולכי רגל או נוסעי אוטובוס. איכות האוויר אליה חשופים הנהגים, רעילה במיוחד בהתחשב בנוכחות החומר המזהם P.M2.5. היות והחלקיקים המרכיבים חומר זה קטנים מ-2.5 מיקרון, הם מסוגלים לחדור למערכות הנשימה של הנוסעים, גם מבלי שישימו לב, ולייצר עבורם סכנה בריאותית הן לטווח הקצר והן לטווח הארוך.

ככל שהמודעות לאותם נזקים גדלה, כך עולה גם הדרישה של הנהגים מיצרני הרכב למצוא פתרונות טובים יותר, שימנעו זיהום ושישפרו את איכות האוויר ברכב שהם רוכשים.

יצרנית הרכבים העולמית Volvo סיפקה לבעלי המכוניות את הטכנולוגיה המתקדמת שלה לניקוי אוויר (AAC), המנקה חלקיקים אלו מתא הנוסעים, ואף מתריעה לנהג על רמת ה-PM2.5 ברכב.

שילוב נתוני איכות האוויר של BreezoMeter, יאפשר לנהגי מכוניות Volvo  לעקוב גם אחר איכות האוויר מחוץ לרכב, שכן עתה תהיה להם גם גישה לנתוני איכות אוויר מדוייקים ביותר, לא רק בתוך תא הנוסעים אלא גם מחוצה לו, בזמן אמת ובכל מקום.

לשיתוף הפעולה עם BreezoMeter יש פוטנציאל לשפר את חווית הנהג והנוסע ולמנוע את חשיפתם לזיהום אוויר בתוך הרכב ומחוצה לו.

לדוגמה, הנהגים יכולים כעת לקבל הצעות ניווט מותאמות אישית, ולבחור את המסלול הנקי ביותר ליעדם, בהסתמך על הנתונים שמספקת BreezoMeter. נוסעי ונהגי הרכב יוכלו גם בעת הצורך להפעיל את מערכת טיהור אוויר ולסגור את חלונות הרכב, על מנת לשפר את איכות האוויר ברכב. 

על מנת לספק את נתוני האיכות האוויר ברמת הדיוק הגבוהה ביותר ובזמן אמת, BreezoMeter עושה שימוש במגוון רחב של מקורות, ביניהם יותר מ-47,000 חיישנים מקומיים ברחבי העולם, לוויינים, נתוני תחבורה, תחזית מטאורולוגית ועוד. הטכנולוגיה של החברה כוללת מספר רב של אלגוריתמים  וטכניקות למידת מכונה (ML) כדי להעריך ולחזות את איכות האוויר בכל מקום נתון. 

רן קורבר, מנכ”ל BreezoMeter: “שיתוף הפעולה שנרקם בין החברות הוא דוגמה מצוינת לאופן בו תעשיית הרכב יכולה לממש טוב יותר את הפוטנציאל של המידע הסביבתי שמספקת BreezoMeter, במטרה להפחית את חשיפתם של נהגי ונוסעי הרכב לזיהום אוויר ולשפר את בריאותם. Volvo לא רק מתריעה לנהגים על חשיפה לזיהום אוויר; אלא גם מניעה אותם לעשות משהו בנידון, על מנת לשפר את איכות האוויר ברכב. השילוב של המידע על איכות האוויר החיצונית שאנו מספקים, יחד עם פתרונות הניטור וניקוי האוויר החדשים של Volvo, מסייעים לנהגי ונוסעי הרכב לקבל החלטות נסיעה בצורה מושכלת יותר ולהנות מאורח חיים בריא וטוב יותר”.

 

אודות BreezoMeter

BreezoMeter הינה חברת הטכנולוגיה המובילה בעולם באיסוף וחיזוי נתוני איכות אוויר, כגון: זיהום אוויר ושריפות. טכנולוגית החברה הופכת מידע סביבתי לתובנות ברות-ביצוע ומספקת אותן לצרכנים דרך אפליקציות מובייל, מכשירי IoT של בית חכם, כלי רכב ושלל אפליקציות.

מותגים עולמיים כמו Apple ,L’oreal, ו-AstraZeneca מסתמכים על BreezoMeter המספקת מידע על איכות אוויר למשתמשים שלהם, כדי שיוכלו לקבל החלטות מושכלות לגבי מועד היציאה מהבית, בחירת הדרך אל יעדם, וכדי לצמצם את חשיפתם לזיהום אוויר. בכל יום מעל ל-400 מיליון משתמשים בודקים את איכות האוויר באמצעות שירותי החברה. 

BreezoMeter משתמשת באינטליגנציה מלאכותית (AI) ולמידת מכונה (ML), על מנת לאסוף מידע ממספר רב של מקורות, לרבות 47,000 חיישנים מסביב לעולם. התוצאה הינה חיזוי איכות אוויר ברמת רחוב (רזולוציה של עד 5 מטר) ומידע על אבקנים, חלקיקים מזהמים ושריפות. 

 

אודות Volvo Car Group

Volvo מכוניות נוסדה בשנת 1927. כיום היא אחת ממותגי המכוניות המוכרים והמוערכים ביותר בעולם, עם מכירות של 661,713 מכוניות בשנת 2020 בכ-100 מדינות. Volvo נמצאת בבעלותה של ז’ג’יאנג ג’ילי אחזקות מאז 2010.

החל מדצמבר 2020 מעסיקה Volvo כ-40,000 (41,500) עובדים במשרה מלאה. המשרדים הראשיים של Volvo, וחטיבות פיתוח המוצרים, השיווק והניהול של החברה, ממוקמים בעיקר בגטבורג, שבדיה. משרדה הראשי של Volvo עבור APAC ממוקם בשנחאי. מפעלי ייצור המכוניות העיקריים של החברה ממוקמים בגטבורג (שבדיה), גנט (בלגיה), דרום קרוליינה (ארה”ב), צ’נגדו ודאקינג (סין).

Volvo שואפת לכך, שעד אמצע העשור הזה מחצית ממכירותיה הגלובליות יהיו מכוניות חשמליות במלואן, ולייצר 5 מיליון מערכות יחסים צרכניות ישירות. Volvo מחויבת גם לצמצום מתמיד של טביעת הרגל הפחמנית שלה, מתוך שאיפה להיות חברה ניטראלית לאקלים עד שנת 2040.

 

  

follow and like
fb-share-icon0

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

two × one =