טויוטה חוגגת: קורולה ולנדקרוזר הן שתיים מהמכוניות הנמכרות בישראל

Print this page
Email this to someoneTweet about this on TwitterShare on Facebook

לכבוד יום העצמאות ה-70 של מדינת ישראל, טויוטה מפרסמת כמה ציוני דרך מוטוריים מעניינים ובעיקר חוגגת, 2 ממכוניות המותג הן מהנמכרות ביותר בארץ - קורולה ולנדקרוזר

טויוטה לנדקרוזר. רכב השטח הנמכר ביותר בארץ

הידעתם?

·         הרכב הנמכר ביותר בכל הזמנים בישראל – טויוטה קורולה עם כ- 224,200 רכבים; זהו גם הרכב הפופולרי ביותר על כבישי ישראל כיום עם קרוב ל – 186,000 רכבים.

·         הרכב ההיברידי הראשון ששווק בישראל וההיברידי הפופולרי ביותר מאז – טויוטה פריוס – עם למעלה מ- 20 אלף מכירות.

·         בסה”כ נמסרו עד היום קרוב ל- 60 אלף רכבים היברידיים מתוצרת טויוטה ממבחר דגמים שונים.

·         רכב השטח הנמכר ביותר בישראל הוא טויוטה לנד קרוזר, עם מכירות של למעלה מ- 23,000 רכבים; היקף חסר תקדים של כ- 95% מהרכבים שנמסרו ב- 15 השנים האחרונות עדיין נוסע על כבישי ישראל.

·         טויוטה קבעה שיא ישראלי בקצב מכירות רכבים, עם מכירת 300 רכבי C-HR Toyota בתוך 58 דקות בלבד באמצעות אתר אונליין ייעודי, עוד לפני הגעת הרכבים לאולמות התצוגה.

·         טויוטה הייתה יצרן הרכב הראשון שהרכיב רכבים בישראל, כבר בשנת 1963, באמצעות חברת הבת “הינו”.

פופולרי מאז ומעולם. טויוטה קורולה אז (1966) והיום

טויוטה קורולה הוא הרכב הנמכר ביותר בכל הזמנים בישראל עם כ- 224,200 רכבים סה”כ מאז תחילת שיווקו בארץ בשנת 1991, כך מפרסמת היום חברת יוניון מוטורס, יבואנית טויוטה בישראל, בסקירה מיוחדת לקראת יום העצמאות ה- 70 למדינת ישראל.

הקורולה, שמשמעותה “כתר של פרחים” ביפנית, מיוצרת ברציפות מאז שנת 1966, וזהו גם הרכב הפופולרי ביותר על כבישי ישראל כיום עם 185,659 מכוניות קורולה שנוסעות ברחבי הארץ (וכנראה עוד כמה מאז מועד איסוף הנתונים…).

יוניון מוטורס הייתה החלוצה בשיווק רכבים היברידיים בארץ עם הגעת פריוס דור 2 כבר בשנת 2004. טויוטה פריוס הוא גם הרכב ההיברידי הנמכר ביותר בארץ בכל הזמנים עם למעלה מ- 20,000 מסירות ובסה”כ נמסרו עד היום קרוב ל- 60 אלף רכבים היברידיים מתוצרת טויוטה ממבחר דגמים שונים.

גם בתחום הבטיחות הביאה טויוטה לישראל סטנדרט חדש, כאשר היתה הראשונה בארץ ששילבה מערכת בטיחות אוטונומית מקורית, ברכבים שאינם רכבי יוקרה, עם השקת הקורולה באמצע 2016. מאז מכרה טויוטה יותר רכבים בעלי מערכת בטיחות אוטונומית במבחר דגמים  מכל יצרן אחר בישראל.

טויוטה קורולה. הרכב המשפחתי הנמכר ביותר בארץ (2017)

טויוטה משווקת את מבחר הדגמים הרב ביותר שמציע כיום יצרן רכב (שאינו יוקרה) בישראל עם 15 דגמים שונים, עם עשרות רמות גימור, החל מרכב המיני אייגו ועד אגדת השטח טויוטה לנד קרוזר שגרסה חדשה ומתקדמת שלה הושקה לאחרונה.

טויוטה לנד קרוזר הוא רכב השטח הנמכר ביותר בישראל מאז ומעולם, גם ביחס לדגמים באותו סגמנט וגם ביחס לכלל הדגמים בעלי הנעה 4X4. בסה”כ נמסרו החל משנת 1997 ועד פברואר השנה, למעלה מ- 23,000 רכבי לנד קרוזר. היקף חסר תקדים של 95% מהרכבים שנמסרו ב- 15 השנים האחרונות עדיין נוסעים על כבישי ישראל.

ואיך אפשר בלי קצת היסטוריית רכב כחול-לבן?

הרבה לפני הגעתה הרשמית לישראל, פעלה ענקית הרכב היפנית בישראל וזאת באמצעות חברת הבת של טויוטה “הינו” אשר הרכיבה בארץ אלפי רכבים החל משנת 1963. זה היה היצרן הראשון אשר הרכיב מכוניותיו בארץ. בין הרכבים: הינו קונטסה 900, שהורכבה בחיפה וזכתה להצלחה מידית, עם מקום שלישי במסירות בשנת 1964 (אחרי החיפושית ופיאט 600) . דגם הקונטסה 1300 הורכב בישראל בין השנים 1964-1968 כאשר מרבית החלקים הגיעו מיפן. הוספת רדיו מסוג תדיראן עלתה בזמנו כ-250 לירות.

כעשור לאחר מכן, בשנות ה- 80 הגיעה לישראל דייהטסו, ששיתוף הפעולה שלה עם טויוטה החל עוד בסוף שנות ה- 60. מהלך חריג יחסית לאותם זמנים בשל החרם הערבי שהרחיק מכאן חברות רבות. היבוא החל בשנת 1982 עם דגם הסופרמיני הפופולרי השרייד ודגם השרמנט, שהתבססה על דור קודם של טויוטה קורולה.

השנה מציינת יוניון מוטורס 27 שנים לפעילותה בישראל, מאז ה- 11 בנובמבר 1991, מועד מסירת הקורולה הראשונה. מאז פתיחת אולם התצוגה הראשון של טויוטה ברחוב המלאכה בתל אביב, התרחבה הרשת וכיום טויוטה היא יבואן הרכב בעל מספר נקודות המכירה הגדול בארץ – מהסוכנות בקרית שמונה שנפתחה ב- 1997 ועד לסוכנות באילת שנפתחה בשנת 1992.

follow and like
fb-share-icon0

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.