100 קילומטר ב3 דקות: מטען הרכב החשמלי המהיר בעולם

Print this page
Email this to someoneTweet about this on TwitterShare on Facebook

עמדת טעינה מהירה
100 קילומטר ב3 דקות: מטען הרכב החשמלי המהיר בעולם

עמדת הטעינה המהירה בעולם, עם תפוקה מקסימלית של 360 קילוואט. מטעינה את הרכב לטווח של 100 קילומטר ב-3 דקות, מסוגלת לטעון עד 4 כלי רכב יחד. מעדת הטעינה Terra 360 של ABB תהיה זמינה מסוף השנה

 

ABB משיקה את מטען הרכב החשמלי המהיר בעולם, Terra 360. מטען מודולרי שיכול לטעון בו זמנית עד ארבעה כלי רכב עם חלוקת חשמל דינמית. למטען החדש תפוקה מקסימלית של 360 קילוואט והוא מסוגל לטעון כל מכונית חשמלית תואמת תוך 15 דקות או פחות. המשמעות היא שהפיתוח החדש מאפשר מענה למגוון רחב של צרכי הלקוחות, החל מהלקוח שזקוק לטעינה אולטרה מהירה ועד ללקוח שזקוק רק למילוי קצר בזמן שהוא עוסק במשהו אחר.

המטען החדש צפוי להיות זמין מסוף 2021, מונגש גם לבעלי מוגבלות המתניידים באמצעות כיסא גלגלים וכולל מערכת ניהול כבלים ארגונומית המסייעת לנהגים להתחבר במהירות במינימום מאמץ.

 

עמדת טעינה מהירה לרכב חשמלי
עמדת טעינה מהירה ABB. זמינה מסוף השנה

חברת ABB

חברת ABB היא מובילה עולמית בתשתיות רכב חשמלי, ומציעה פתרונות טעינה וחשמול למכוניות חשמליות, אוטובוסים חשמליים והיברידיים, טנדרים, משאיות, ספינות ומסילות ברזל. החברה פעילה בשוק הניידות האלקטרונית כבר מ- 2010, ועד היום מסרה יותר מעל ל- 460,000 מטעני רכב חשמלי ביותר מ-88 שווקים; מעל 21,000 מטענים מהירים DC ו-440,000 מטעני AC, כולל המטענים שסופקו ע”י Chargedot.

רונן אהרון, מנכ”ל ABB ישראל: “כמובילה עולמית בתחום הטעינה המהירה של כלי רכב חשמלי,ל ABB תפקיד מרכזי לקדם את צמצום פליטות הפחמן בעולם. מדינות רבות ברחבי העולם, ובתוכן ישראל, מגבשות מדיניות המעודדת מעבר לכלי רכב חשמליים ורשתות טעינה, כדי לייצר סביבה נקייה יותר. הטעינה המהירה מהווה נדבח חשוב ביישום חזון זה בשל המורכבות של תשתיות החשמל הקיימות בישראל. השימוש ב- Terra 360 שהוא המטען החשמלי המהיר בעולם, פותח אפשרויות טעינה מהירה נרחבות שלא היו קיימות עד היום”.

 

אודות ABB ישראל: 

ABB היא חלוצה טכנולוגית פורצת דרך בתחום החשמל, התעשייה, התחבורה והתשתיות. עם היסטוריה של חדשנות שנפרשת לאורך יותר מ-130 שנים, ABB הפכה להיות מובילת המהפכה התעשייתית הרביעית בעולם ובישראל. החברה מוכרת עולמית באמצעות אין ספור פרסים ושבחים מדעיים על תרומתה לעולם בר קיימא בתחום הרובוטיקה, חשמול תחבורה, התייעלות אנרגטית, פתרונות הנדסיים חכמים לתעשייה ועוד.

ABB פועלת ביותר מ-100 מדינות עם כ-105,000 עובדים. ההיסטוריה של ABB בישראל החלה עוד לפני קום המדינה עם הקמת תחנת הכוח הקיטור הראשונה בשנת 1936 בחיפה. מאז ועד היום החברה מספקת פתרונות ומוצרים לכל ענפי המשק הישראלי ומעורבת בכל פרוייקטי התשתית הגדולים במדינה כמו המוביל הארצי, נמלי התעופה והים וכל תשתיות החשמל בארץ. 

 

follow and like
fb-share-icon0

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.