בשורה לרוכבי האופניים: גופי תאורה חכמים יותקנו בשבילי רכיבה מרכזיים

 

גופי תאורה מיוחדים יותקנו בשבילי אופניים, להגברת בטיחות הרוכבים בשעות החשיכה

תאורה חסכונית ולא מזהמת בשבילי אופניים

בשורה לרוכבי האופניים בישראל: על רקע המודעות הגוברת לחשיבות שבילי האופניים במרקם העירוני, חברת געש תאורה משיקה גוף תאורה המיועד במיוחד לשימוש בשבילים אלו. גוף התאורה, הנקרא ‘מיני-אפולו’, הינו גוף תאורת LED יעיל, חסכוני ומעוצב, עם אופטיקה המותאמת במיוחד לשבילי אופניים ולהגברת הבטיחות ותחושת הביטחון בהם.

המערכת האופטית המתקדמת בגוף התאורה מאפשרת פיזור אור כפול, כך שגם רוכבי האופניים יוכלו לראות היטב את נתיב הרכיבה ובמקביל רוכבי האופניים והולכי הרגל בשבילי ההליכה הצמודים יוכלו לראות זה את זה ולהימנע ממכשולים. גוף התאורה החדש מתאים להארת כל סוגי שבילי האופניים באזורי מגורים, פארקים ציבוריים, דרכים בין עירוניות ועוד.

תאורה חכמה להגברת תחושת הביטחון של הרוכבים. קרדיט: Getty Images

מדוע נדרשת תאורה מיוחדת עבור שבילי אופניים?
שבילים אלה מאופיינים בתוואי צר מאוד, ולכן פעמים רבות מתקבלת תאורה לא אחידה מצד אחד, וזיהום אור (=עודף אור מלאכותי) שגולש אל מחוץ לשביל, מצד שני. באמצעות האופטיקה המתקדמת והמדויקת שתכננה געש תאורה, גוף התאורה החדש מאפשר מענה מלא לדרישות המיוחדות של התאורה בשבילים, לצד חסכון בצריכת האנרגיה והפחתת זיהום האור.

בשנים האחרונות יותר ויותר עיריות ומועצות מקומיות ברחבי הארץ מקדישות משאבים ומאמצים רבים לפיתוח שבילי אופניים לרווחת התושבים. באפריל 2017 הוכרז על תכנית “אופנידן” של משרד התחבורה ונתיבי איילון, לסלילת 150 ק”מ שבילי אופניים בינעירוניים, שיחברו את ערי גוש דן: הרצליה, רעננה, רמת השרון, פתח תקווה, בני ברק, רמת גן, גבעת שמואל, יהוד, אור יהודה, ראשון לציון, חולון ובת ים. לפי התכנית, בהמשך ייסללו גם 37 ק”מ של שבילי אופניים עירוניים.

דותן בוכסווילר, מנכ”ל געש תאורה: “ערים רבות הבינו ששבילי אופניים הם השלב הבא בתחבורה העירונית בדרך להפחתת הגודש בערים. רבים משבילי האופניים בישראל אינם מוארים בצורה טובה ואחידה, מה שמשפיע על בטיחות הרוכבים והולכי הרגל ותחושת הביטחון האישית שלהם. גוף התאורה שפיתחנו מאפשר תאורה אופטימלית לבטיחות כל משתמשי השביל וחסכון משמעותי באנרגיה”.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *