יונדאי אינסטר קרוסאובר חשמלי קטן לעיר – אצלנו בתחילת 2025

 

INSTER
יונדאי אינסטר INSTER

 

יונדאי חושפת את הג’וקר החדש שלה – יונדאי INSTER (אינסטר) רכב חשמלי קומפקטי חדש מסגמנט A, עם עיצוב חיצוני ופנימי ייחודי, 97 כ”ס, טווח עד 355 ק”מ, וטעינה עד 120 קוט”ש, לפי תקן WLTP. אצלנו בתחילת 2025

 

יונדאי חשפה היום את האינסטר החשמלית החדשה, רכב חשמלי קומפקטי חדשני מסגמנט A עם עיצוב נועז עתידני וחדשני. חלל הפנים מרווח, במבנה של SUV קומפקטי, חבילת הטכנולוגיה מתקדמת, וכוללת סיוע בנסיעה. עוד לרכב, אפשרות טעינה מהירה וטווח נסיעה חשמלי מוצהר, עד 355 ק”מ.

עיצוב חיצוני נועז ותכונות ייחודיות

בהתבסס על שפת העיצוב של ה-CASPER (קספר) גרסת הבנזין עליה האינסטר מבוססת, שהוצגה לשוק בקוריאה בשנת 2021, סגנון האבולוציה של ה-INSTER נתמך על ידי גוף מורחב ובסיס גלגלים ארוך יותר כדי לספק יותר מרחב פנים ונוכחות עוצמתית על הכביש. עם הממדים המרווחים, ה-INSTER ממוצבת בין מכוניות עירוניות קומפקטיות מסורתיות מסגמנט A לבין דגמים קומפקטיים גדולים יותר מסגמנט B – תמרון ושימושיות, עם שיפור בתכליתיות הודות לחלל פנים מרווח יותר ותא מטען גדול. בהשוואה לדגמים גדולים יותר מהסגמנט שמעליה, הממדים הקומפקטיים של ה-INSTER הופכים אותה לאידאלית לעיר.

“עם ה-INSTER, לקחנו את תדמית ה-SUV הקטן למקום חדש ונועז עבור קהל עולמי”, מציין סיימון לואסבי, סגן נשיא בכיר וראש מרכז העיצוב של יונדאי. “ה-INSTER מתעלה על משקלה עם עיצוב ייחודי וחלל פנים שממקסם את הפוטנציאל שלו בדרכים מרגשות וממוקדות לקוח. עם ה-INSTER אנחנו מגדירים מחדש את המשמעות של נהיגה ברכב חשמלי קומפקטי”.

העיצוב החיצוני של ה-INSTER מתאפיין בפרופיל SUV קומפקטי אך עוצמתי עם משטחים חלקים ונקיים. פגושי הרכב החזקים, פגוש קדמי בסגנון לוח שעונים עתידני תורמים לעיצוב נועז ובולטים בחזית ומאחור, ומעצימים את העיצוב הכולל. אופייה של ה-INSTER ניכר בפסי תאורת יום LED ייחודיים, ופנסי איתות, אחוריים ובפגושים המשתמשים בגרפיקת הפיקסלים. הלקוחות יכולים להוסיף ייחוד למראה הרכב באמצעות פנסים ראשיים LED עוצמתיים וצביעה חיצונית דו-גוונית עם גג שחור. בהתאם לרמת הגימור, יוצעו חישוקים מפלדה בגודל 15 אינץ’ עם כיסויים, חישוקי סגסוגת בגודל 15 אינץ’ או חישוקי סגסוגת בגודל 17 אינץ’.

 

INTERIOR INSTER
תא נהג ורסטילי ושימושי. יונדאי INSTER
INSTER INTERIOR
יונדאי אינסטר תא נהג

תא נוסעים ורסטילי ושימושי

 

תא הנוסעים של ה-INSTER מציע טכנולוגיה נוחה ומשופרת הכוללת לוח מחוונים דיגיטלי בגודל 10.25 אינץ’, מסך מגע בגודל 10.25 אינץ’ למערכת המידע והבידור עם ניווט ומשטח טעינה אלחוטי כחלק מקונסולה מרכזית קומפקטית שנועדה ליצור תחושת מרווח גדולה יותר. המוטיב הפיקסלי חוזר גם בתא הנוסעים, כאשר גרפיקה על ההגה של ה-INSTER מחזקת את התדמית הטכנולוגית המתקדמת של הרכב. עיצוב הפנים כולל גם גימור דלת עליון הניתן להתאמה אישית כך שהבעלים יוכלו להעניק לרכב אופי ייחודי משלהם.

תצורת פנים ה-INSTER מציעה שימושיות ומרווח, כאשר שורת המושבים הקדמית מאפשרת כניסה נוחה. כל המושבים, כולל מושב הנהג, יכולים להתקפל בצורה שטוחה לצורך גמישות רבה יותר. כמו כן, קיימת אפשרות למושב ספסל קדמי, מושבים קדמיים מחוממים והגה מחומם. המושבים בשורה השנייה מחולקים 50/50 ויכולים לנוע ולהישען לאחור. אפשרויות הצביעה החיצונית של ה-INSTER כוללות לבן, חאקי, חאקי מט, ושנהב, לצד גוונים חדשים אחדים, כגון כתום מטאלי, כסוף מט, כחול מט, צהוב פנינה ושחור פנינה. חלק מאפשרויות הצבע החיצוניות יהיו זמינות בשילוב דו-גוני עם גג שחור מנוגד. אפשרויות ריפוד הפנים כוללות שחור, וחום חאקי וחום בז’ דו-גוני עם ריפוד בד מלא.

גם החוץ וגם הפנים משתמשים בחומרים בני קיימא. החלק החיצוני של ה-INSTER כולל צבע ממוחזר שחור עם ברק גבוה, אשר מחליף את פיגמנט השחור פחם המשמש באופן מסורתי בצבע שחור בחומר צבעוני העשוי מצמיגים משומשים ממוחזרים. בפנים נעשה שימוש בבקבוקים ממוחזרים ובחומר טבעי המופק מקנה סוכר.

 

יונדאי INSTER טעינה סוללה
טעינה מהירה עד 120 קוט”ש. יונדאי INSTER

סוללות וטעינה 

 

יונדאי אינסטר INSTER מצוידת בסוללת 42 קוט”ש כסטנדרט, וגם סוללת 49 קוט”ש לטווח ארוך כאופציה. שני הדגמים מופעלים על ידי מנוע יחיד המספק 71.1 קילוואט (97 כ”ס) בגרסת הבסיס ו-84.5 קילוואט (115 כ”ס) בגרסת הטווח הארוך. שתי הגרסאות מציעות מומנט של 15 קג”מ.

עם טווח נסיעה של עד 355 ק”מ (WLTP) בטעינה אחת עבור הדגם עם הטווח הארוך, עם צריכת אנרגיה משוערת של 15.3 קוט”ש/100 ק”מ (WLTP). בעת שימוש בתחנת טעינה DC מהירה 120 קילוואט, ה-INSTER יכולה להיטען מ-10 ל-80 אחוז תוך כ-30 דקות. ה-INSTER מגיעה גם עם מטען מובנה 11 קילוואט כסטנדרט, בעוד שזמינה גם מערכת חימום לסוללה ומשאבת חום בעלת יעילות גבוהה. פונקציונליות Vehicle-to-Load (V2L) חיצונית ופנימית יכולה לספק כוח למכשירים חיצוניים (110V/220V), ומאפשרת טעינה דו-כיוונית ללא צורך בציוד נוסף. מה שמאפשר לטעון מכשירים כגון אופניים חשמליים, קורקינטים וציוד קמפינג.

 

יונדאי INSTER חשמלי
מערך בטיחות מקיף. יונדאי INSTER רכב חשמלי עירוני

 

טכנולוגיה ונוחות 

 

לצד טווח הנסיעה והטעינה שלה, ה-INSTER מציעה שפע של טכנולוגיה מתקדמת, כולל שלל מערכות בטיחות מתקדמות וסיוע לנהג. ה-INSTER כוללת גם תאורת אווירה LED עם 64 צבעים, לוח מחוונים דיגיטלי, גג שמש הנפתח בנגיעה אחת ונגישות Hyundai Digital Key 2 Touch (NFC) (מפתח דיגיטלי מדור 2#).

האינסטר מציעה את חבילת הטכנולוגיה השלמה ביותר בסגמנט, כולל תכונות מקיפות של מערכת סיוע מתקדמת לנהג (ADAS) כגון תצוגת מבט היקפית (SVM), סיוע במניעת התנגשות בחניה מאחור (PCA-R), תצוגת ניטור שטח מת בלוח המחוונים (BVM) וסיוע במניעת התנגשות קדמית 1.5 (FCA 1.5).

מוצעות גם עזרה לשמירת נתיב (LKA) ומרכוז נתיב Following Lane (LFA), יציאה בטחה מהרכב Blind-Spot Collision-Avoidance Assist (BCA), Rear Cross-Traffic Collision-Avoidance Assist (RCCA), Safety Exit Warning (SEW), בקרת שיוט חכמה (SCC) עם זחילה בפקקים, Highway Driving Assist 1.5 (HDA 1.5), Intelligent Speed Limit Assist (ISLA), Driver Attention Warning (DAW), High Beam Assist (HBA), Leading Vehicle Departure Alert (LVDA) ומערכת התראה לשכחת נוסע מאחור (ROA).

מערכת החניה ADAS משלבת אזהרת התנגשות בחניה (PDW) קדמית ואחורית עם צג ראייה אחורית (RVM) לשיפור שדה הראיה.

 

יונדאי אינסטר
עיצוב פיקסלי כמו האחים לחשמל. יונדאי אינסטר

 

מפרט חלקי ומידות יונדאי אינסטר:

 

מידות (מ”מ), אורך: 3,825, בסיס גלגלים: 2,580 רוחב: 1,610 גובה: 1,575

מרווח ראש (מ”מ): קדמי: 1,028 (עם גג שמש: 987) / אחורי: 982

מרחב רגליים (מ”מ), קדמי: 1,050 / אחורי: 862

נפח תא מטען (VDA) 280 ליטר (עד 351 ליטר עם מושבים אחוריים מתקפלים)

מידות צמיגים: 205/45 R17

חישוקים 17 אינץ’ סגסוגת, 15 אינץ’ סגסוגת, 15 אינץ’ עם מכסי פח 

סוללה רגילה: 42 קוט”ש / טווח ארוך: 49 קוט”ש

מתח רגיל: 266 V / טווח ארוך: 310 V

הספק מרבי בגרסה רגילה: 71.1 קילוואט ו-97 כ”ס / טווח ארוך: 84.5 קילוואט ו-115 כ”ס

מהירות מרבית בגרסה רגילה: 140 קמ”ש / טווח ארוך: 150 קמ”ש

0-100 קמ”ש בגרסה רגילה: 11.7 שניות / טווח ארוך: 10.6 שניות

טווח נסיעה מרבי משוער (WLTP) עולה על 300 ק”מ (בגרסת הטווח הרגיל) או עד 355 ק”מ (טווח ארוך עם חישוקים 15 אינץ’)

צריכה משוערת 15.3 קוט”ש/100 ק”מ (עם חישוקים 15 אינץ’) 

מטען 11 קילוואט (AC סטנדרטי)

זמן טעינה AC (בהספק OBC) בגרסה רגילה: 4 שעות (16A) בגרסת הטווח הארוך: 4 שעות 35 דקות (16A)

טעינה מהירה 10-80% ב-30 דקות (בשני הדגמים, בתנאים אופטימליים בעת שימוש בטעינה מהירה DC בהספק מינימלי של 120 קילוואט)

 

מערכות בטיחות מתקדמות לסיוע לנהג (ADAS)

 

מערכת תצוגת היקפית 360 מעלות (SVM): מאפשרת תצוגה פנורמית של סביבת הרכב.

סיוע למניעת תאונות בחניה מאחור (PCA-R): הרכב מתריע ומסייע במניעת פגיעה ברכבים או עצמים מאחור בעת חניה.

מערכת תצוגת שטח מת (BVM): מציגה התראה על רכבים בשטח המת של הנהג בלוח המחוונים.

סיוע למניעת התנגשות קדמית 1.5 (FCA 1.5): הרכב מתריע ומסייע בבלימת חירום למניעת התנגשות ברכב לפנים.

שמירת נתיב (LKA) וסיוע לנסיעה במרכז נתיב (LFA): מסייעות בשמירה על מיקום הרכב בנתיב הנסיעה.

סיוע למניעת התנגשות בשטח מת (BCA): הרכב מתריע ומסייע במניעת התנגשות ברכבים בשטח המת.

סיוע למניעת תאונות בתנועה צולבת מאחור (RCCA): הרכב מתריע ומסייע במניעת התנגשות ברכבים המגיעים מאחור בעת יציאה מחניה.

התראת יציאה בטוחה (SEW): המערכת מתריעה על סכנה בעת פתיחת דלת הרכב לנוכח רכב או הולך רגל המגיעים מאחור.

בקרת שיוט חכמה (SCC) עם זחילה בפקקים (Stop and Go): מאפשרת שמירת מרחק ומהירות קבועים בכביש, כולל עצירה ונסיעה חוזרת בתנועה עומסת.

סיוע לנסיעה בכביש מהיר 1.5 (HDA 1.5): מסייעת בשמירה על מיקום הרכב בנתיב ובמרחק בטוח מהרכב לפנים בכביש מהיר.

זיהוי חכם של תמרורי מהירות (ISLA): מציג וממליץ על התאמת המהירות לתמרור המהירות האחרון שזוהה.

התראת עייפות נהג (DAW): מזהה סימני עייפות וממליצה על הפסקת נהיגה למנוחה.

סיוע לעמעום אוטומטי של אור גבוה (HBA): מסייע לשיפור ראיית הלילה ומניעת סנוור נהגים אחרים.

התראת נסיעת הרכב מלפנים (LVDA): מתריעה על תזוזה של הרכב מלפנים בעת עצירה ממושכת.

התראת נוסע מאחור (ROA): מתריעה על הימצאות נוסע במושב האחורי לאחר כיבוי הרכב.

 

צבעים:

לבן, חאקי, חאקי מט, שנהב, כתום מטאלי, כסוף מט, כחול מט, שחור פנינה, וצהוב פנינה.

הרכב זמין בשילוב צביעה דו-גוונית עם גג שחור מנוגד.

צבעי פנים:

שחור, וחום חאקי וחום בז’ דו-גוני בריפוד בד מלא.

 

מתי אצלנו?

ה-INSTER תושק לראשונה בקוריאה הקיץ, ולאחר מכן תשווק באירופה, המזרח התיכון ואסיה-פסיפיק (אצלנו בתחילת 2025). רוב המאפיינים והטכנולוגיות יגיעו כסטנדרט, עם אפשרות לשדרג נוחות ותכונות עיצוב נוספות.

בעתיד תצטרף למשפחת ה-INSTER דגם נוסף בשם INSTER CROSS, שיתאפיין בעיצוב קשוח וייעודי עוד יותר לנסיעות שטח. פרטים נוספים יפורסמו בעתיד.

המפרט המלא יפורסם לאחר ההשקה, ברבעון הראשון של 2025. בתקווה לתמחור תחרותית ואטרקטיבי.

 


 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *