קוגנטה ופורטליקס בפתרון משולב לבדיקת מערכות בטיחות ברכבים אוטונומיים

 

 

שיתוף פעולה חדש בין קוגנטה ופורטליקס: החברות יספקו פתרון מקצה-לקצה לפיתוח, אימות ובדיקות של רכבים אוטונומיים ומערכות בטיחות לרכב (ADAS)

 

החברות Foretellix ו-Cognata מכריזות על פתרון משותף שמחבר בין מנוע הסימולציה למפתחים של קוגנטה, Enterprise, עם פלטפורמת Foretify של פורטליקס לאימות ובדיקות (verification and validation). הפתרון המשותף מסייע לאמת ולתקף את בטיחותן של מערכות בטיחות לרכב (ADAS) ורכבים אוטונומיים, מפחית את עלויות הפיתוח ומאיץ את זמן ההגעה לשוק. 

הפתרון מבוסס על טכנולוגיית הסימולציה של קוגנטה, שיוצרת סימלוציה פוטוראליסטית רבודה, ועל פלטפורמת האימות והבדיקות של פורטליקס, המאפשרת לתקף את המערכות ע”י יצירת תרחישים בהיקף עצום (hyper-scale). יחד, הפתרון יסייע לצוותי פיתוח רכב אוטונומי ומערכות ADAS לבצע בדיקות בקנה מידה גדול של מערכות ניהול המידע מהחיישנים (דרכם הרכב “רואה” את הנעשה בכביש) ומערכות התכנון (שבהם עושה הרכב שימוש כדי לקבל החלטות) לאורך כל מחזור החיים של פיתוח התוכנה של הרכב האוטונומי. 

“האינטגרציה בין Enterprise של קוגנטה לבין Foretify של פורטליקס תאפשר השקה בטוחה, בהיקף מסחרי של פתרונות אוטונומיים ביישומים רבים, כולל מערכות ADAS מתקדמות, מערכות אוטונומיות ברמה 3 (L3 highway pilot), ברמה 4 (משאיות שנוסעות על כבישים בין עירוניים בין מרכזים לוגיסטיים ובתוך שטחי מכרות)”, אמר זיו בנימיני, מנכ”ל ומייסד שותף של פורטליקס: “הפתרון המשותף שלנו מספק ללקוחות את הבדיקות שמאשרות את האיכות הנדרשת של מערכות מתקדמות האלה”. 

“פלטפורמת הסימולציה הרבודה והפוטוריאליסטית של קוגנטה מתוכננת לשילוב מלא של כל הגורמים במנוע הסימולציה ובכך ליצור סנכרון מלא של התוכנה, החל משלב התכנון ועד לשלב בדיקות ‘החומרה בלולאה’ (hardware in the loop)”, אמר דני עצמון, מנכ”ל ומייסד קוגנטה. החיבור עם פלטפורמת האימות והבדיקות של פורטליקס מגביר את עוצמתה של הסימולציה של קוגנטה לרמת תיקוף בהיקף נרחב, הנדרשת על מנת להבטיח השקה בטוחה של מערכות ADAS ורכב אוטונומי.”

 

אודות קוגנטה:

 

Cognata היא ספקית עולמית מובילה של סימולציה לרכב בקנה מידה גדול לשוקי ADAS ושוקי הרכב האוטונומיים. פלטפורמת הקצה של Cognata עובדת עם חברות טכנולוגיות רכב מובילות ברחבי העולם, מאיצה את זמן היציאה לשוק על ידי אספקת פתרונות סימולציה לכל מחזור חיי המוצר האוטומטי של נהיגה ומספקת פלטפורמת סימולציה לרכב מציאותית שבה רכבים אוטונומיים נוסעים בכבישים וירטואליים ובשטח פתוח בסביבות תאומים דיגיטליים. מערים ועד שטח לא מסומן, פלטפורמת השטח של קוגנטה עוקפת תהליך למידה ממושך של מערכות בינה מלאכותית, ומאפשר ל- AI להעריך מצבים נרחבים בצורה מהימנה, ולדחוס את זמן האימון AI/ML עד חודשים בלבד.

 

אודות פורטליקס

 

פורטליקס מספקת כלי תוכנה לבדיקות של מערכות עזר לנהג ורכבים אוטונומיים, על מנת לאפשר מדידה של  בטיחותם. הפלטפורמה של פורטליקס משלבת, מנהלת ומנתחת את המספר העצום של הבדיקות הנדרשות כדי להבטיח בטיחות, להפחית בעלויות הפיתוח ולקצר את זמן היציאה לשוק של מערכות נהיגה אוטומטיות. פורטליקס היא חברה ישראלית עם משרדים בארה”ב, אירופה ואסיה.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *