שביל ישראל 4X4 – להנצחת נופלי ונופלות מלחמת חרבות ברזל

 

סובארו, שביל ישראל 4X4. קרדיט: איתן מתאו קג׳יה, באדיבות אתר למטייל

 

סמלת ולמטייל בשיתוף פעולה ראשון מסוגו – שביל ישראל 4X4 – להנצחת נופלי ונופלות מלחמת חרבות ברזל – 18 מקטעי טיול לרכבי 4X4 – 1,128 קילומטרים ו-428 נקודות עניין בדרך, וטורים אישיים של מיטב מומחי השטח

 

סמלת, ואתר למטייל בשיתוף עם בכירי מומחי השטח של ישראל משיקים את שביל ישראל 4X4 – פרויקט חדשני וראשוני בישראל, המנגיש את המסלולים והנופים היפים בארץ ב-18 מקטעי דרך ומותאם לרכבי 4X4 ולרכבי SUV. כל אחד מ-18 המקטעים שנבחרו הוקדש להנצחת סיפור חייהם ואהבתם לטיולים של נופל או נופלת במלחמת “חרבות ברזל”.

שביל ישראל 4X4 נפרס לאורך 1,128 ק”מ והוא מיועד לכל חובבי תרבות הפנאי ונהיגת השטח בטבע ומספק לנו כמה ממסלולי הטיול היפים והמרתקים בארץ, ממורדות החרמון ועד אילת. השביל מחולק ל-18 מקטעים תוך התבססות על שבילים מסומנים, המאפשרים לשוחרי טבע לטייל לכל אורכו בנסיעה ברכב שטח או SUV. ניתן לטייל לכל אורך השביל ב-18 ימים רצופים, או לבחור מקטעים שונים – על פי ניסיון העבר של הנהגים ובני המשפחה, תנאי מזג האוויר, הרכב ועוד.

 

שביל ישראל הנצחה
קרדיט: איתן מתאו קג׳יה, באדיבות אתר למטייל

 

נוסעים בשבילם ולזכרם

 

שביל ישראל 4X4 מוקדש להנצחתם של חיילים וחיילות, אזרחים ואזרחיות, שנפלו במלחמת “חרבות ברזל”, אחת מן התקופות הקשות ביותר שידעה מדינת ישראל.

כל מקטע בשביל ישראל 4X4 הוקדש לזכרו ולהנצחתו של נופל או נופלת, באמצעות רכיב תוכן המספר בקצרה את סיפור הנופלים, אהבתם לנופי המולדת והיכן אהבו ונהגו לטייל. בכך למעשה, מזמין אתר למטייל את הציבור לנסוע במקטעי שביל ישראל 4X4 לזכרם של הנופלים, תחת הכותרת “נוסעים בשבילם”.

בדיוק כפי ששביל ישראל 4X4 מחבר בין חלקיה השונים של ארצנו הקטנטונת, כך הוא מחבר גם בין סיפורי הנופלים המונצחים בפרויקט ואהבתם המשותפת לאדמת המולדת, לנופי המדינה ולטיולים ברחבי ארץ ישראל.

אחד הנופלים המונצחים בשביל ישראל 4X4 הוא סא”ל תומר גרינברג ז”ל, מפקד גדוד 13 של גולני, אחד מגיבורי המלחמה, שלחם בקרבות ה-7 באוקטובר וברצועת עזה והוביל לוחמים במנהיגות וכריזמטיות. תומר ז”ל, שנפל בקרב בשג’אעייה ב-12 בדצמבר 2023, היה איש שטח בכל רמ”ח איבריו והותיר אחריו מורשת קרב שתיזכר לדורות וגם צוואה קטנה לאחיו הצעיר זיו – לשפץ את הג’יפ הישן של תומר ולחרוש איתו את שבילי ארצנו.

זיו גרינברג, אחיו של תומר ז”ל: “משימת חיי היא לצאת לשטח ולהנציח את תומר, לספר ולדבר אותו. תומר ייזכר באמצעות הדרך שלו, ובאמצעותה כולנו נוכל להיות טובים יותר. להיות ‘קווים לדמותו'”.

רס”ן (במיל’) נצר שמחי ז”ל: שנפל בקרב בצפון רצועת עזה ב-30 בינואר 2024, מונצח במקטע המתחיל בסמוך למקום מגוריו וקבורתו במסד שבצפון הארץ.

סמ”ר יונדב רז לוינשטיין ז”ל: שנפל בקרב ברצועת עזה ב-3 בנובמבר 2023, מונצח במקטע העובר באזור המעיינות שבהרי ירושלים, שם גדל ואהב לטייל.

סגן ינאי קמינקא ז”ל: שנפל ב-7 באוקטובר 2023, נהג לערוך מדי שנה טיול מדברי בנחל חווארים ומונצח במקטע החוצה את מרחבי המדבר האינסופיים, שכל כך אהב.

 

שביל ישראל 4X4
לזכרם. שביל ישראל עם נקודות ציון והנצחה לזכר נופלי מלחמת חרבות ברזל. צילום: איתן מתאו קג׳יה.

 

מסמלת ולמטייל נמסר: “שביל ישראל 4X4 מוקדש לגיבורים ולגיבורות, שנפלו על הגנת המדינה שכל כך אהבו, ומונצחים בין היתר דרך נקודות בארץ שהיו משמעותיות עבורם ועבורן. אנו מזמינים את הציבור הישראלי לצאת ולטייל לאורכה ולרוחבה של המדינה היפה שלנו ובדרך לזכור את אלו שבזכותם אנו כאן”.

כל אחד מ-18 המקטעים כולל תיאור מילולי של המסלול, מאפייניו, דרגת הקושי, אטרקציות בסביבה, הסברים על הגאולוגיה וההיסטוריה של אתרים לאורכו, מקומות אכילה, תחנות דלק, מקומות לינה ונקודות עניין שכדאי לעצור בהן.

את כלל המסלולים, המתחילים בשמורת נחל חרמון שבצפון הארץ ומסתיימים בבי”ס שדה אילת, ניתן לראות באתר למטייל , באתר סובארו ובאפליקציית Off Road, הכוללת סימוני שבילים ומסלול ניווט מדויק. בנוסף, ניתן להעלות לאפליקציה חוות דעת והמלצות של המטיילים על המסלולים השונים.

נוסף על המסלולים, המתחם כולל שורה של כתבות בנושאים מגוונים, ממדריכי עזר לנהגים ועד טורים אישיים, שנכתבו על ידי טובי מומחי השטח בישראל ובראשם ג’וי בירן – מומחה לג’יפאות מזה 30 שנה, סבסטיאן ריי, רמי גלבוע וחגית זיידנר דוד.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *