3 מכוניות חשמליות והיברידיות שאנחנו ממש רוצים לראות בישראל

אודי איטרון GT
נצפתה הבוקר בישראל. אודי אי טרון GT

3 מכוניות חשמליות והיברידיות שאנחנו ממש רוצים לראות פה בישראל, אחת מהן נחתה אצלנו, ונצפתה הבוקר בישראל

 

קיה EV6

אחת המכוניות שאנחנו ממש רוצים לשים את הידיים שלנו עליה, היא המכונית פנאי החשמלית המרהיבה, קיה EV6. עם פלטפורמה חדשה ומתקדמת שתשרת את היצרן בבניית מכוניות חשמליות בשנים הקרובות, שני מנועים חשמליים עם הספקים של 228/325 בהתאמה, וסוללה חשמלית (77 קוט”ש) עם טווח חשמלי של 500 ק”מ. מחכים שהקיה EV6 יגיע בקרוב, ויתבהר אילו גרסאות הנעה יוצעו פה, כפולה/אחורית, ואילו מנועים יוצעו לקהל הישראלי. אנחנו קצת חוששים לדעת מה יהיה המחיר.

 

 

סיטרואן C5X (קרוסאובר היברידי נטען בחשמל)

אחת המכוניות המרהיבות שנתקלנו בהן בשנים האחרונות, היא רכב קרוסאובר – סטיישן – קופה, יפהפה. עם מידות גדולות ומרווחות, ומרכז כובד נמוך, סיטרואן C5 X. מכונית עם מערכת פלאג אין הייבריד, בנוסף לגרסת בנזין. מערכת ההנעה ההיברידית נטענת כוללת 1.6 ליטר טורבו בשילוב מנוע חשמלי עם הספק כולל של 225 כ”ס. סיטרואן CX5 ההיברידית נטענת בעלת סוללה חשמלית, מה שאומר שמתאפשרת נסיעה “על חשמל”, עם טווח מוצהר של עד 50 ק”מ. הסיטרואן CX 5 צפויה לנחות בארץ בשנה הבאה עלינו לטובה, 2022.

 

 

אודי E TRON GT ׁ

מכונית ספורט חשמלית, שלמעשה הבוקר נצפתה באחד מנמלי ישראל. היא לא רק קיבלה את הפלטפורמה של פורשה טייקטן, היא גם קצת נראית כמו פורשה טייקאן. עם נתוני ביצועים פסיכיים, הנעה כפולה (חשמל 100%), 476 כ”ס, 4.5 שניות מהמקום למאה קמ”ש, מומנט מרבי של 64.2 קג”מ, וטווח חשמלי של 480 ק”מ.  המחירים באירופה מתחילים ב390,000 ש”ח (88 אלף פאונד), לגרסה ה”רגילה”, כשגרסת הGT RS נוסקת ל-590,000 ש”ח (133,000 פאונד).

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *