7 טיפים חשובים לחיסכון בדלק ושמירה על בטיחות בנסיעה

 

טיפים חשובים לחיסכון בדלק ושמירה על בטיחות בנסיעה

 

 

7 טיפים חשובים לחיסכון בדלק ו”על הדרך” גם תשמרו על הבטיחות שלכם בנסיעה

 

כיוון גלגלים (ליצור חפיפה בין ארבעתם) – כן, חשוב שגם תחליפו מדי 3 שנים צמיגים חדשים לרכב (או בהתאם לקילומטראז’ ומצב הצמיגים של הרכב, אך רק החלפה לצמיגים חדשים ואיכותיים לא תועיל, אם הצמיג אינו ‘יושב’ כהלכה על הכביש. כיוון גלגלים מקצועי יבטיח, בין היתר, בטיחות בנסיעה וחיסכון בצריכת דלק.

כיוון פרונט (כיוון מתלים) – כיוון פרונט יביא למניעה של שחיקת הצמיגים, מניעת סטייה מהנתיב ומניעת צריכת דלק מוגברת – בטיחות וחיסכון בדלק. אם במהלך הנסיעה אתם מרגישים שהרכב נוטה לצד מסוים, “מושך” לכיוון מסוים, בלי שנגעתם בהגה, ואינו נוסע ישר, לכו למוסך ובקשו כיוון פרונט. חשוב לעשות זאת באופן קבוע, גם אם אין תחושה מהותית של נטיית הרכב לכיוון מסוים.

לשמור על אוויר בצמיגים בהתאם להוראות יצרן – שוב, גם מענה על בטיחות בנסיעה ושמירה על חיסכון בדלק. איפה תוכלו לראות את הנפח המותאם לגלגלים ברכב שלכם? בדופן דלת הנהג, בספר הרכב, ולעיתים גם תמצאו בדופן מתקן ניפוח הגלגלים בתחנות הדלק.

שימוש בשמן מנוע מותאם – לכל יצרן כלי רכב גדול יש תקן משלו. והמלצות היצרן משתנות לפי סוג הרכב, סוג המנוע ואף תלויות מדינה ותנאי מזג אוויר. חשוב לדבוק בהוראות יצרן, לשמירה על פעילות המנוע.

 

שמירה על אוויר בצמיגים בהתאם להוראות יצרן
לשמור על אוויר בצמיגים בהתאם להוראות יצרן

 

ניקיון/החלפת פילטר אוויר לרכב – פילטר אוויר נקרא בעברית – מסנן אוויר, מסנן בעל תפקיד חשוב ביותר. תפקידו לסנן את הלכלוך הנמצא באוויר לפני שהוא מכניס אותו אל תוך חלל המנוע. אנחנו רוצים לשמור על המנוע שלנו נקי, וכך גם תפקודו ואמינותו תשמר.

לתדלק את הרכב בזמן, ולהמנע מלהגיע לסוף המיכל – לא כדאי לנהוג ברכב על הנקודה בה מד הדלק מגיע לקצה האדום, מכמה סיבות:
1. בתחתית מיכל הדלק ישנם לכלוכים ושאריות שעלולים לגרום לנזק אם יעברו ויגיעו למערכת ההנעה.
2. בנוסף, מיכל דלק ריק מאמץ במידה רבה את משאבת הדלק ברכב
3. וכן, אתם גם עלולים להתקע עם הרכב בלי טיפת דלק. לא נעים.

להוריד משקל מהרכב – ככל שהרכב שלכם יישא יותר משקל, כך בהתאם למאמץ שלו, צריכת הדלק תושפע. הורדת מטען לא הכרחי ברכב, בעיקר, כל מה שאנחנו סוחבים איתנו סתם בתא המטען, יביא להפחתה בצריכת הדלק.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *