DS7 CROSSBBACK E-TENSE היברידית נטענת (PHEV) עם 225 כ”ס

 

DS7 CROSSBBACK E-TENSE
DS7 CROSSBBACK E-TENSE היברידית נטענת (PHEV) עם 225 כ”ס

 

קבוצת לובינסקי, יבואנית מותגי פיג’ו, סיטרואן, אופל, DS ו-MG בישראל, מרחיבה בישראל את היצע גרסאות ה-PHEV של ספינת הדגל במותג DS, ה-DS7 CROSSBACK E-TENSE. גרסה חדשה זו, אשר מציעה הספק משולב של 225 כ”ס, תצטרף לגרסת ה- DS7 CROSSBACK E-TENSE 4×4 שמציעה 300 כ”ס ותמשיך להביא לידי ביטוי את כל עקרונות מותג היוקרה DS: חדשנות אמיצה, טכנולוגיה פורצת דרך, סגנון ייחודי וחוויית שימוש ייחודית של הלקוחות.

DS7 CROSSBACK E-TENSE תוכנן להיות השגריר המודרני של היוקרה הצרפתית, עם הובלה ברורה בתחום ההינע ההיברידי הנטען בקבוצתו בזכות נתוני הספק, אוטונומיה חשמלית, צריכת הדלק, רמת פליטת המזהמים וכמובן האבזור הסטנדרטי העשיר בכל הרמות. CROSSBACK E-TENSE נהנה מעיצוב ייחודי, נוחות נסיעה ברמה הגבוהה ביותר, חומרים איכותיים ויוקרתיים, ירידה חסרת תקדים לפרטים, מרחב פנימי נדיב, רף בטיחות גבוה, חבילות גימור המאפשרות ביצוע התאמה אישית וכמובן טכנולוגיה חדשנית. כל זאת במטרה לבלוט, לפרוץ דרך ולהעלות את הרף בעולם רכבי הפרימיום.

 

מנוע בנזין 1.6 ל’ ומנוע חשמלי עם הספק משולב של 225 כ”ס ו-36.7 קג”מ

 

פלאג אין הייבריד – היברידי נטען בחשמל

כחלק מהרחבת ההיצע קבוצת לובינסקי בתחומי ההינע החשמלי וה-PHEV, הדגם היוקרתי DS7 CROSSBACK E -TENSE יוצע בישראל עם הינע PHEV נוסף. מערכת זו משלבת בין מנוע 1.6 ליטר טורבו בנזין המפיק הספק של 180 כ”ס ומומנט של 30.6 קג”מ, לבין מנוע חשמלי שמפיק 110 כ”ס ו-32.6 קג”מ, אשר מניעים את הגלגלים הקדמיים. המנוע החשמלי מוזן מסוללה בקיבולת של 13.2 קוט”ש. התוצאה היא הספק משולב של 225 כ”ס ו-36.7 קג”מ. ההאצה ממצב עמידה ל-100 קמ”ש אורכת 8.9 שניות בלבד והמהירות המרבית עומדת על 225 קמ”ש. הסוללה שמותקנת ברצפת הרכב, מאפשרת נסיעה על טהרת החשמל לטווח של עד 60 ק”מ (WLTP) ועד מהירות של 135 קמ”ש, צריכת הדלק המשוקללת עומדת על 71.4 ק”מ לליטר לפי תקן WLTP ופליטת של 37 גרם CO2 בלבד לקילומטר – קבוצת זיהום 2. גרסת ה-PHEV מציעה גם 4 מצבי נהיגה לבחירה בלחיצת מתג – ,Sport ,Hybrid Electric ו-Comfort.

DS7 CROSSBACK E-TENSE מצויד בתיבת ההילוכים החדשה – e-ATN8 אשר מחוברת למנוע באמצעות מצמד עם דיסקיות רטובות במקום עם ממיר מומנט. סוללת ה- DS7 CROSSBACK E-TENSEמצוידת במערכת בקרת טמפרטורה נפרדת אשר מייצרת טמפרטורת עבודה אופטימלית בכל תנאי מזג אוויר. כאשר יתרת האנרגיה בסוללה החשמלית נמוכה, מנוע הבנזין יופעל לשם הטענת הסוללה ולהניע את הרכב בהתאם לצורך, בכדי להבטיח שימוש מקסימלי בהנעה החשמלית ולצמצם ככל האפשר את זיהום האוויר.

DS7 CROSSBACK E-TENSE מצויד בבקר טעינה – OBC (On Board Charger) בהספק של עד 7.4 קילוואט המאפשר טעינת הסוללה מעמדת טעינה AC המספקת 32 אמפר/שעה בה הטעינה מ-0 ל-100% תארך כשעתיים וניתן לטעון גם משקע חשמל ביתי בעזרת כבל מוד 2  (10 אמפר/שעה) בו הטעינה מ-0 ל-100% תארך כ-6 שעות.

על פי בחירת הנהג, ניתן להגדיר את מידת שמירת האנרגיה החשמלית לפרק זמן מאוחר יותר של הנסיעה ולחייב שימוש באנרגית מנוע הבנזין. המערכת מאפשרת לבחור שמירה של 10 או 20 ק”מ או את כל טווח האוטונומיה החשמלית של 60 ק”מ בהתאם לצורך. לדוגמא, בנסיעות משולבות עירוני וחוץ עירוני, ניתן לנסוע עם הנעת בנזין מחוץ לעיר והנעה חשמלית ברחבי העיר, בעיקר בתחומים המיועדים לכלי רכב לא מזהמים.  

 

DS7 CROSSBACK E-TENSE

 

עיצוב  

כיאה לספינת הדגל של המותג, DS7 CROSSBACK E-TENSE לתכנונו ועיצובו הוענקה תשומת לב גבוהה מאוד. רכב זה מבוסס על פלטפורמת ה-EMP2 המודולרית ומתכנניה עמלו רבות כדי למקסם את יכולותיה גם לשם השגת הפרופורציות העיצוביות הנכונות וגם בהכלת מערכת ההינע PHEV החדשנית.

ה- DS7 CROSSBACK E-TENSEנשאר נאמן למקור הקלאסי, אך כולל מספר פריטי עיצוב ייעודיים למשל בידול גרסה זו מגרסאות מנועי הבנזין והדיזל כמו חישוקים קלים בעיצוב מקורי, תגי E-TENSE ועוד.

 

תא נוסעים

עבור מלאכת בחירת הצבעים והחומרים מהם יבנה תא הנוסעים של ה-DS7 CROSSBACK E-TENSE, גייסו מהנדסי DS את המומחים המובילים בצרפת (Meilleurs Ouvriers de France) ומומחים מתחומים נוספים, כולל ארכיטקטים ומהנדסי חומרים כדי שאלו ירדו לעומקם של הפרטים הקטנים ביותר, לכל פס ותפירה, לכל מתג ומנוף כדי להבטיח גימור יוצא מן הכלל. למשל, תפירת הפנינה במושבים ובדשבורד, הייחודית בעולם הרכב ל-DS. מהנדסי DS והספקים הרלוונטיים ערכו ניסויים במשך ארבע שנים לסוג זה של תפירה כדי להבטיח את עמידותה בפני שחיקה ומתיחה.

 

DS7 CROSSBACK E-TENSE תא נוסעים

 

DS7 CROSSBACK E-TENSE  יימכר בשתי רמות אבזור: SO CHIC ו-GRAND CHIC

רמת גימור SO CHIC כוללת מערכת מולטימדיה מקורית עם מסך מגע בגודל “12.3 אינץ’ ו-8 רמקולים, טעינה אלחוטית, הפעלה קולית וממשקי Apple CarPlay ו-Android Auto לטלפונים תומכים, גג שמש פנוראמי, בקרת שיוט אדפטיבית עם המלצה לשינוי המהירות לפי תמרורי הדרך, פתיחה חשמלית לתא המטען גם בהנפת הרגל, כניסה והתנעה ללא מפתח, פנסי חזית Active LED Vision עוקבי פניה, לוח מחוונים דיגיטלי בגודל 12.3 אינץ’, דשבורד בגימור אלקנטרה, מערכת מתלים אקטיבית המתאימה את עצמה לתנאי הדרך ע”י מערכת סריקה בטווחים של 5-25 מ’ לפני הרכב, מושבים ארגונומיים מתכווננים חשמלית, משענת גב מתכווננת חשמלי במושב האחורי ועוד.

רמת אבזור GRAND CHIC העשירה במיוחד כוללת חימום, אוורור ועיסוי למושבים הקדמיים, איזור אקלים שלישי לנוסעים מאחור, מצלמת חניה קדמית נוספת לאחורית לתמונה היקפית, מערכת ראיית לילה, מע’ שמע HiFi מבית Focal Electra בעלת 14 רמקולים ובהספק 515W ועוד.

 

מעבר לרמות האבזור, מוצעות שתי חבילות גימור אווירה (INSPIRATION):

רמת גימור SO CHIC תגיע עם חבילת גימור אווירה Inspiration Performance Line

רמת אבזור GRAND CHIC תגיע עם חבילת גימור אווירה Opera המהודרת.

 • Inspiration PERFORMANCE Line: שילוב בין תחושה ספורטיבית ליוקרתית, עם גימור אפור מט למסגרת הגריל, מסגרות פנסים וסמלי PERFORMANCE Line. תא הנוסעים מדופן במלואו בריפוד איכותי מסוג אלקנטרה לדשבורד ולמושבים, שטיחים ייחודיים ודוושות אלומיניום.  
 • Inspiration OPERA: חבילת גימור זו מורכבת מסימול Opera ייעודי וחלקי כרום חיצוניים ייחודיים לחבילה זו בלבד. תא הנוסעים מדופן כמעט כולו בעור נאפה עם תפירת הפנינה הייחודית. שעון B.R.M R180  ועוד.

 

DS7 CROSSBACK E-TENSE סקירה חוות דעת

 

תא הנוסעים המרווח של ה- DS 7 CROSSBACK מציע שפע של תאי אחסון גדולים, נגישים ושימושיים, משום שבמהלך תכנון הרכב, הנהלת DS הגדירו שעל סביבת המחיה להיות לא רק יוקרתית ונוחה, אלא גם ידידותית ושימושית מאוד עבור כל נוסעי הרכב. תשומת לב קפדנית מאוד ניתנה לתכנון הנוחות בתא הנוסעים, כאילו היה סלון ביתי, עם נגישות לכל אזור, מרחב מחיה נדיב ובידוד רעשים משובח. מושבי המכונית תוכננו להיות טובים מאלה המוצעים ברכבי המתחרים בגודלם, בנוחות הישיבה ובתמיכה אותה הם מציעים, ללא תלות במשך הנסיעה. מושבים אלה בנויים מהחומרים הטובים ביותר בתעשייה, עם ספוגים חדישים לפיזור עומס, לסינון זעזועים ולשמירה על מבנה לאורך שנים רבות. בגרסת GRAND CHIC, מוצעות פונקציית עיסוי הניתנת לתכנות וכן חימום ומיזוג של המושבים הקדמיים. בהתאם, המושבים האחוריים ניתנים גם כן לכוונון חשמלי. 

DS7 CROSSBACK E-TENSE מציע את רמת בידוד הרעשים והרעידות הגבוהות ביותר בקבוצתה, בטח בזמן נסיעה על טהרת החשמל. בכל רמות הגימור והאבזור, DS7 CROSSBACK E-TENSE מצויד בחומרי בידוד מתקדמים בין תא המנוע לתא הנוסעים, בבתי הגלגלים, מתחת למכסה המנוע, בדפנות הדלתות, ברצפת המרכב ובגג כדי להחריש כל רעש שמקורו מחוץ לתא הנוסעים.

בידוד הרעשים המצוין של ה- DS7 CROSSBACK E-TENSEנועד לא רק לשם יצירת סביבת מחיה נעימה, חרישית ונוחה לשיחה בזמן נסיעה, אלא גם כדי ליהנות ממערכת המולטימדיה האיכותית והמתקדמת שבהן מצויד הרכב מבית FOCAL.

DS7 CROSSBACK E-TENSE מצויד במערכת מתלים מבוקרי מחשב DS ACTIVE SCAN SUSPENSION. מערכת רב-מצבית זו מקבלת מידע ממערך חיישני תאוצה, מהירות, זווית הפניית ההגה כן ממצלמה בהפרדה גבוהה אשר סורקת את הדרך מלפנים במהלך הנסיעה, בין 15 ל-130 קמ”ש ולטווח שבין 5 ל-25 מטר קדימה ולמעשה מסוגלת לזהות שינוי בגודל של 5 מ”מ במשטח הדרך. הנתונים מועברים ליחידת הבקרה וזו מסוגלת להתאים את מידת שיכוך המתלים בהתאם למהמורות אשר הרכב עתיד לפגוש, גם במתלה הקדמי וגם באחורי.

 

בטיחות ברמה הגבוהה ביותר – ציון 7

DS7 CROSSBACK E-TENSE מצויד בשלל מערכות בטיחות אקטיביות מקוריות:

 • מערכת התרעה לניטור מרחק מלפנים
 • מערכת התרעה על סטייה מנתיב הנסיעה 
 • מערכת סיוע לשמירה על נתיב הנסיעה ומיקום בתוך נתיב הנסיעה, הכוללת תיקוני היגוי 
 • מערכת התרעה על הימצאות רכב בשטח המת כולל תיקוני היגוי
 • בקרת שיוט אדפטיבית כולל פונקציית עצירה וזינוק מעמידה
 • בלימה אקטיבית בטווח מהירויות מורחב (עד 140 קמ”ש)
 • זיהוי תמרורי מהירות והתאמת מהירות הנסיעה בבקרת השיוט
 • חיישני חניה קדמיים ואחוריים
 • 6 כריות אוויר
 • מערכת התרעה לערנות נהג עם סריקת פנים  
 • יחידות תאורת LED אדפטיביות ועוקבות פניה 

 

רמת האבזור GRAND CHIC מוסיפה גם:

 • מצלמת Connected Cam עם אפליקציה ייעודית
 • מערכת ראיית לילה
 • מצלמת חניה היקפית 360  מעלות

 

מחירים:

 

 • DS7 CROSSBACK E-TENSE ברמת SO CHIC Performance Line – 279,990 שקל

 

 • DS7 CROSSBACK E-TENSE ברמת GRAND CHIC OPERA – 299,990 שקל

 

DS7 CROSSBACK E-TENSE יימכר עם אחריות של 8 שנים או 160,000 ק”מ על הסוללה ו-3 שנים או 100,000 ק”מ על שאר מערכות הרכב.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *