LIME מכתירה בהצלחה את פיילוט עמדות-החלפת-סוללות לכלים שיתופיים

 

סוללות ליים LIME
סוופ סטיישנס. עמדת החלפת סוללות של LIME

 

חברת Lime העולמית בחרה בעיר תל אביב לפיילוט טכנולוגי חדש, וכעת היא חושפת את התוצאות: הרוכבים בתל אביב חסכו כ-2.5 מיליון ₪ בזכות השתתפותם בפיילוט ה”סוופ סטיישנס”, והחליפו למעלה מ-150,000 סוללות של כלי החברה בתמורה לרכיבות חינם. כתוצאה מהמהלך, הפחיתה ליים את היקף הנסיעות התפעוליות שלה בקרוב ל-100,000 ק”מ

 

חברת המיקרו-מוביליטי החשמלית השיתופית ובינלאומית, Lime, הפועלת ב-250 ערים ברחבי העולם, בחרה לפני כשנה בעיר תל אביב להשקת פיילוט טכנולוגי חדש בשם Swap-Stations שנועד לצמצם את היקף הנסיעות התפעוליות של החברה ולהפוך לחברה ירוקה יותר. ליים פיתחה ופרסה רשת של עמדות טעינה לסוללות הממוקמות בעסקים קטנים ברחבי תל אביב, ומאפשרת לרוכבים של החברה להגיע לבית העסק ולהחליף את הסוללה הנמוכה בסוללה מלאה. בתמורה להחלפה, הרוכבים מקבלים 15 דקות רכיבה במתנה ליעד הבא.

עם סיום הפיילוט שיצא לדרך במרץ 2023, חברת ליים חושפת היום כי במהלך שנה זו (עד מרץ 2024), החליפו הרוכבים בתל אביב למעלה מ- 150,000 סוללות של כלי החברה. היקף ההחלפות העצום הביא לחיסכון כולל של כ- 2.5 מיליון שקלים עבור הרוכבים שלקחו חלק בפיילוט, ונהנו מהטבת 15 דקות רכיבה מתנה שהעניקה ליים. כמו כן, יש מספר לא מבוטל של רוכבים שנהנה מהפיילוט עד כדי רכיבה יום-יומית בחינם בקורקינטים של ליים ברחבי העיר.

כחלק מהחיבור של ליים לקהילות בערים בהן הן פועלת, החברה מעניקה לבעלי עסק המעמידים את עמדות ה Swap Station מענק תמיכה. במהלך תקופת הפיילוט הגדילה ליים את מספר ה Swap Stations בעסקים קטנים מ-35 ל-75, כך, רוכבים נוסעים מרחק קצר בלבד כדי להגיע לעמדת החלפה קרובה ומספר הרוכבים שמשתתפים בתפעול החלפת הסוללות גדל.

בעקבות הצלחת הפיילוט, ליים מתכננת להרחיב את מיזם ה Swap Stations לערי גוש דן נוספות, ובהן פתח תקווה, חולון ורמת גן, ולאפשר לרוכבים בערים אלה להשתתף בתפעול הכלים בתמורה לזמן רכיבה בחינם. אחת המטרות של ליים במיזם ה Swap Stations הוא לצמצם את הדריסת הרגל הפחמנית שנגרמת כתוצאה משימוש ברכבי תפעול. ליים מעריכה כי עד כה המיזם צמצם את נסיעות כלי הרכב התפעוליים של החברה בכ- 100,000 ק”מ, צעד המחזק את המחויבות הגלובלית של ליים לשירות בר-קיימא ברחבי העולם, ולצמצום הגודש בתל-אביב.

רן יוריטס, מנהל קשרי ממשל Lime ישראל: “השאיפה שלנו בליים, בנוסף לקידום ניידות יעילה יותר בערים, ובעיקר בערי גוש דן העמוסות, היא ליצור אקו-סיסטם שתורם לקהילה העירונית בה אנחנו פועלים. פתחנו את 2024 עם יוקר מחייה שהולך ומאמיר, לצד חזרה לשגרה המאופיינת בגודש ועומסי תנועה, המותירים את העובדים והתושבים העירוניים בתחושה של חוסר אונים בכל הנוגע לתחבורה. הנתונים שלנו מהשנה החולפת מעידים כך שרבים מתושבי תל אביב חסכו משמעותית באמצעות השתתפות בפרויקט ה-Swap-Station וזכו לנסוע במחיר מוזל, ואף מעידים על מספר רוכבים שמצליחים לרכוב כמעט בחינם באופן יום יומי באמצעות החלפת סוללות החברה.

לצד זאת, הצלחנו להפחית את היקף הנסיעות ברכבי התפעול שלנו. אנו גאים שבנוסף על ההטבה הכספית שהוענקה לרוכבים, עזרנו לייצר חיבור בין הרוכבים שלנו לבין העסקים המקומיים ושמחים להרחיב את הפיילוט בתל אביב, שמספק לנו בסיס חזק להקמת עמדות Swap Stations בערים נוספות ברחבי העולם”.

יונתן זנזורי, בעלים של מכבסות קלאסיק קלין, עם חמישה סניפים בתל אביב: “מבחינתי העמדות נותנות לי פרסום כי העמדות מביאות בדרך כלל קהל צעיר וזה אותו קהל שמשתמש בשירות שהעסק שלי מספק. מעבר לך אני יכול לציין שאני באופן אישי נוסע בליים כי ניתן לנסוע פרקי זמן ארוכים באותו קורקינט כי תמיד יש איפה להחליף בטרייה”.

בין בתי העסק בהם ניתן למצוא את ה-Swap-Stations: חדרי הכושר Space (סניפים אבן גבירול ודיזינגוף) city -runner בדרך מנחם בגין 92, קלאסיק קלין שירותי כביסה (סניפים מסילת ישרים ורש”י), קיוסק משה אליהו ביגאל אלון 74, מקולל בסוקולוב 59, VIP mobile phone lab במקווה ישראל 2, מולטי מרקט בהרצל 37, 24/7 סיטי באבן גבירול 22, סופר מימון במטלון 2, פיתה סטריט בז’בוטינסקי 8 ועוד רבים.

 

אודות Lime

Lime היא חברת קורקינטים ואופניים שיתופיים מובילה בעולם, המספקת פתרונות ניידות נגישים במרחבים עירוניים, עבור נסיעות למרחקים של עד 8 ק”מ. Lime הציבה לעצמה משימה לבנות עתיד שבו התחבורה היא שיתופית, במחירים נוחים וללא פליטות מזהמות. Lime נבחרה לאחת מ-100 החברות המשפיעות של מגזין טיים לשנת 2021, הניעה יותר מ-300 מיליון רכיבות ביותר מ-250 ערים על פני חמש יבשות, והיום היא מעודדת דור חדש של חלופות סביבתיות לרכב הפרטי.

חברת Lime פעילה בישראל מאז שנת 2019 ופועלת כיום בערים: תל אביב, רמת גן, גבעתיים, פתח תקווה, חולון, אשדוד ואילת.

 

חברת Lime מציעה ביטוח תאונות אישיות לרוכבי קורקינטים ואופניים חשמליים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *