RUSH הסרט ב4D


מה זה 4D? זוכרים את אולמות האיי מקס באילת, עם שלושה סרטי 3D לבחירה, ואז נכנסים, שמים משקפיים מפגרים, חוטפים כאב ראש, בחילה, ויוצאים החוצה ומקללים את הרגע שנכנסתם? אז זה לא זה. 


האמת היא שיצא וקרה, שראיתי את הסרט פעמיים. פעם אחת על יבש, אבל באמת יבש: שורה מרוחקת, כיסא צדדי, אולם ענק ומסך קטן בסנטר בתל אביב, כשחצי מהסרט ניחשתי מה קורה.
הפעם השנייה הייתה הזדמנות לראות את הסרט בצורה קצת אחרת – בטכנולוגית 4D, אולם ענק, מסך עוד יותר ענקי, מושבים מרווחים וממונעים, רמקולים, טוויטרים, צלילים חדים שמקיפים אתכם, שני מתזים שמרססים מקדימה (למקרה שתהיה סצנת גשם), ומספר לא ברור של יציאות אוויר, כדי שתבינו היטב איך זה מרגיש שמכונית פורמולה 1 “חולפת על ידכם”. האמת היא שלפני חששתי שילכו עד הסוף עם הטכנולוגיה הזו, אבל לא, ואני שמחה שגם לזה יש גבול, ואין נוזלים בלתי מזוהים שישפכו עליכם מה”שמיים”.

אז איפה הייתי? אהה, שבוע אחרי שצפיתי בסרט אמרו לי שיש את RUSH בטכנולוגיה 4D שתשנה לי את כל חוויית הצפייה, לא יכולתי לסרב. הזמנתי חבר שאוהב מכוניות ויכול ליהנות משעה וחצי על מירוצי פורמולה 1 ויצאנו ליס פלאנט בראשון לציון.

ככה מגיעים לסרט, בקרוב מבחן דרכים

תמיד יש פעם ראשונה, כן, הפעם הראשונה שלי ביס פלאנט בראשון, מגניב, מקום גדול, מסעדות, בתי קפה, עשרות אולמות, מאות צעירים, נחמד לראות שיש כמה ראשל”צים שוויתרו על איקאה ובאו לפה.


אין, היא הייתה חייבת לשבת על מכסה המנוע בדיוק עכשיו

RUSH
הסרט הוא על שני נהגי פורמולה, יריבים בדם ובנפש, שהתחילו מפורמולה 3 והתקדמו עד לקטגוריית הפורמולה 1, האחד בעזרת השכל והשני בזכות הרגש. ניקי לאודה האוסטרי, קר רוח ומחושב, ורואה 10 צעדים קדימה. וג’יימס האנט, שחוץ מנהיגת מירוצים חסרת פחד ומעצורים, הוא עסוק ב”לאכול” בחורות עם העיניים ולסגור איתן את הערב, או הבוקר.למעשה, הייתה עלילה דיי מגוונת שלרוב כללה סצנות מירוצים, אבל לא זנחה את החיים מחוץ למסלול, את הנשים בחייהם של לאודה והאנט, את העבר שלהם ואת ההתמודדות שלהם עם השלכות המקצוע.
הסצנות הכי מותחות ויפות בסרט היו משולבות בצילומים אמיתיים מהמירוצים בשנות ה70. חיבורים מדויקים ופיסות היסטוריה ששוחזרו ובוימו היטב. כל הזמן עברה לי בראש המחשבה שעלילת הסרט הזה יכלה בקלות להפוך לשעה וחצי של בזבוז זמן, קלישאות ושעמום, אבל השחקנים דניאל ברוהל, כריס המסוורת’ והבמאי רון הווארד (שביים סרטים נהדרים, כמו אפולו 13, כופר, הנעדרת, פרוסט/ניקסון..) היו פשוט מצוינים. 

ללא ספק, RUSH הוא מסוג הסרטים שמתלבשים כמו כפפה ליד לסגנון ה4D.
צלילי ההתנעה, לחיצות עמוקות על דוושות הגז, המושבים נמשכים אחורה ביציאות אגרסיביות, או קדימה בחריקת בלמים. רק חסר שיהיה ריח של גומי באוויר שג’יימס האנט או ניקי לאודה שורפים צמיגים. 
המכוניות בסרט, הן מכוניות ראלי של פרארי, מקלארן, ששוקלות בערך 400 ק”ג ומספקות 500 כוחות סוס.
עם שיטות הייצור, והבטיחות שאפיינו את מכוניות המירוץ אז בשנות ה70, זה ללא ספק “ארון מתים על גלגלים”. 

לסיכום, בתור אוהדת של מוטו GP, שזה בכלל מירוצי אופנועים כבדים, שלא צפתה במירוץ פורמולה שלם בחייה, אני שמחה שיצא לי לראות את הסרט הזה ושמחה עוד יותר שהכרתי את הסיפור המדהים של ניקי לאודה.

בנוגע לצפייה בסרט ב4D.
זה ללא ספק מכניס לאווירה, רק תבואו לבושים היטב, בלי בעיות גב, ועם חבר/ה שמתחבר לעניין המכוניות.
*אל תדאגו לחניה, יש בשפע. 

לינק לטריילר


לאתר יס פלאנט ראשון לציון

7 Replies to “RUSH הסרט ב4D”

  1. אחרי סרט עם מכוניות "ראלי של פרארי, מקלארן, ששוקלות בערך 400 ק"ג ומספקות 500 כוחות סוס", לצאת ולחזור הביתה עם "ולוסטר"…

  2. אזהרת "חנופה":
    ההבדל בין הולוסטר לבינך הוא שהולוסטר אמנם יפה אך שכיח בארצנו לעומת ענת שיופייה נדיר…

  3. טוב אני אמשיך, טכנולוגית 4D נוצרה רק בשבילך – 4D זה ראשי תיבות של for daniel … המכונית הראשונה נוצרה רק בשביל שתבחני אותה – ford זה ראשי תיבות של for daniel …גם המרוצים הומצאו אך ורק בשבילך – פורמו לה… טוב זה היה חלש, אני יודע אז אפרוש כאן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *