לקסוס UX300e החשמלי חוזר אחרי מתיחת פנים מ-259,900 שקלים 

Print this page
Email this to someoneTweet about this on TwitterShare on Facebook

 

לקסוס חשמלי
לקסוס UX300e מתיחת פנים

 

לקסוס UX300e הקרוסאובר החשמלי הקומפקטי חוזר עם סוללה חדשה המאריכה את טווח הנסיעה לכ-450 ק”מ, מסך מולטימדיה  בגודל 12.3 אינץ’, ותוספת של מערכות בטיחות מתקדמות. החל מ-259,900 שקלים 

 

דגם הקרוסאובר הקומפקטי החשמלי UX300e מבית לקסוס, מותג הרכב היפני, מגיע לישראל לאחר מתיחת פנים של אמצע החיים, ויוצע בשלוש רמות גימור – Kyushu ב-259,900 ₪, Hadori ב-279,900 ₪ ו-Takumi ב-299,900 ₪. העדכון המשמעותי בדגם הינו סוללה חדשה המאריכה את טווח הנסיעה במעל 40%, מכ-315 ק”מ בדגם היוצא לכ-450 ק”מ. בזכות קיבולת הסוללה שגדלה, מ-54.3 קוט”ש ל-72.8 קוט”ש.

ה-UX, שהושק לראשונה ב-2019, הוא רכב קרוסאובר אורבני המשלב בין סגנון לביצועים, ומשמש שער כניסה למותג היוקרה לקסוס. הוא בנוי על פלטפורמת הארכיטקטורה הגלובלית GA-C של לקסוס ומציג שורת יתרונות ביניהם, מרכז כובד נמוך וקשיחות מרכב גבוהה לנהיגה מתגמלת ותגובות הנאמנות לפעולות הנהג. הלקסוס UX הפך לאחד הדגמים המבוקשים ביותר בשוק הפרימיום כאשר ב-2021 הוא כבר תפס את המקום השני במכירות בסגמנט PREMIUM C SUV, עם נתח שוק של כ-13%. 

הלקסוס UX300e זכה לשינויים קלים בגוף הרכב ובשלדה, ובוצע כיול של מערכת תגבור ההיגוי החשמלי ולבולמי הזעזועים. בוצע גם חיזוק למרכב באמצעות הוספת נקודות ריתוך באופן המשפר את תחושת היציבות ואת התגובתיות. השינויים שבוצעו מחזקים נקודות בולטות ברכב כמו מרכז הכובד הנמוך ומיקום הסוללה מתחת לרצפה. בנוסף, בידוד הרכב עודכן בכדי לספק תא נוסעים שקט עוד יותר. 

 

 

במרכז תא הנהג של ה-UX300e מערכת מולטימדיה משודרגת, אינטואיטיבית יותר ונוחה לשימוש. המערכת מגיבה לפקודות יותר במהירות, השימושיות שופרה והממשקים למכשירים שונים ולרשת מבוצע באופן יעיל יותר. במקום מסכי המולטימדיה הקודמים, מותקן כעת בכל רמות הגימור מסך מגע בגודל 12.3 אינץ’ ברזולוציה HD, הממוקם 143 מ”מ קרוב יותר לנהג לחווית שימוש אופטימלית ומהנה במיוחד.

פונקציית הזיהוי הקולי של מערכת המולטימדיה שודרגה אף היא וכוללת זיהוי פקודות למערכת באמצעות המילים “Hey Lexus”, המציע אפשרויות תפעול של מערכות שונות כגון תפעול של בקרת האקלים, חיבור למכשירים חכמים אשר יכול להיעשות באופן אלחוטי באמצעות Apple CarPlay או חיבור באמצעות כבל במכשירים התומכים ב-Android Auto. השליטה ברכב הורחבה באמצעות אפליקציית MyLexus המאפשרת שליטה מרחוק כגון פתיחה וסגירת הרכב מרחוק והפעלת המיזוג או החימום עוד לפני ההגעה לרכב.  

 

LEXUS MULTIMEDIA
לקסוס מולטימדיה

 

במשטח מרכז הקונסולה, שבעבר אכלס את מסך המגע של מערכת המולטימדיה, מותקנים כפתורי חימום המושבים הקדמיים. בגרסאות שאינן מאובזרות בפונקציה זו, הותקן במקום זה תא אחסון נוסף. הקונסולה כוללת גם חריץ USB A להשמעת מוזיקה באיכות גבוהה, ובנוסף שתי יציאות USB-C לטעינת מכשירים ומגש מואר שיכול להכיל סמארטפון גדול.  

לקסוס UX300e מציג גם שינויים חיצוניים ופנימיים, שתי אפשרויות הריפוד, בד ועור, זמינות עכשיו בצבע אופציונאלי של ‘אגוז לוז’. גימור העור המחורר מציע אפקט קיפול הנקרא Kagome השואב השראה מקליעת סלים יפנית מסורתית. המסורת היפנית באה לידי ביטוי גם במשטחי הדשבורד, שזוכים לטקסטורה בסגנון נייר Washi מגורען, המוכר מדלתות ההזזה בתוך בתים יפניים מסורתיים. צבעי מרכב אופציונאליים חדשים המוצעים הם ה-Sonic Platinum, צבע כסוף מבריק עם טקסטורה מטאלית מרשימה, המתאפיין בניגודיות, הדגשות וצללים. 

ה-UX300e החדש כולל גם יכולות חדשות כחלק ממערך הבטיחות +Lexus Safety System, הכולל, מערכת Intersection Turning Assist מסייעת לנוהגים ברכב לפנות באופן בטוח יותר שמאלה וימינה בצמתים. מערכת Emergency Steering Assist מסייעת למנוע מהרכב לסטות מהנתיב באופן לא מכוון באמצעות תיקונים קלים בהגה באופן אוטומטי. מערכת בקרת השיוט האדפטיבית Dynamic Radar Cruise Control מוסיפה פונקציה של הורדת מהירות בסיבוב בהתאם לרדיוס הפניה.  

לקסוס UX300e כוללת יחידת הנעה חשמלית, עם מנוע בהספק של 150 קילו-וואט (204 כוחות סוס) ומומנט מירבי של 30.6 קג”מ. דגמי Kyushu ו Hadori מאובזרים בחישוקי 17 אינץ’ ולהם טווח מירבי משולב, לפי תקן WLTP, של 444-447 ק”מ. דגם Takumi מצויד בחישוקי 18 אינץ’ ולו לטווח משולב של עד 442 ק”מ, לפי תקן WLTP. 

 

UX300E
לקסוס UX300E החדשה

 

רמות גימור ומחירים:

 

Kyushu – מוצעת עם מערכת מולטימדיה עם מסך 12.3 אינץ’ כולל קישוריות אלחוטית לאנדרואיד ואפל, מערכת שמע מבית ‘מרק לוינסון’ עם 13 רמקולים, תאורת לד מלאה, קיפול חשמלי למראות, חיישני חניה קדמיים ואחוריים, חישוקי 17 אינץ’, כניסה והנעה ללא מפתח, כוונון חשמלי למושבים הקדמיים, תפעול חשמלי לדלת תא המטען ועוד.

מחיר – 259,900 ₪

Hadori -לה נוספו גם: גג שמש, שמשות כהות מאחור, חימום לגלגל ההגה, אוורור וחימום למושבים הקדמיים, חימום למושבים מאחור, ריפוד עור, משטח טעינה אלחוטי ועוד.

מחיר – 279,900 ₪

Takumi – מגיעה בנוסף עם חישוקי ’18, מנגנון פתיחת דלת תא מטען עם פונקציית hands free, תצוגה עילית ללוח המחוונים, מצלמה היקפית, פנסים עוקבי פניה ומערכת אורות גבוהים אדפטיבית.

מחיר – 299,900 ₪ 

 

follow and like
fb-share-icon0

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

five × one =