מיצובישי אאוטלנדר PHEV הקרוסאובר החשמלי החדש פה בארץ עם מחיר אטרקטיבי ומטען אישי

 

מיצובישי משיקה את האאוטלנדר PHEV החדש, רכב SUV חשמלי, חסכוני, נטען, 4×4 החל מ–194,900 ₪


מיצובישי אאוטלנדר חשמלי נטען. צילום: עדי שפרן – כפרה

מאת: עדי שפרן – כפרה 

מיצובישי אאוטלנדר PHEV (חשמלי) החדש הושק היום בדגמים: Supreme, Luxury.

האאוטלנדר PHEV החדש, מצויד במערכת הנעה חשמלית היברידית נטענת, הכוללת שני מנועי חשמל (82 כ”ס כל אחד) ומנוע בעירה פנימית (121 כ”ס) והספק משולב מקסימאלי של 203 כ”ס, המספקים לנהג ביצועים מעולים, חוויית שימוש של רכב חשמלי וטווח נסיעה בלתי מוגבל.

לראשונה בישראל, אאוטלנדר PHEV יסופק ללקוחות עם מטען נייד שיאפשר הטענה ישירות מרשת החשמל הביתית, מטען אותו ייצרה מיצובישי עבור ישראל בתקן MODE 2, בהתבסס על התקינה הישראלית (ת”י 1109).

כבל טעינה MODE 2 יסופק כסטנדרט בכל רכבי האאוטלנדר PHEV והוא כולל יחידת פיקוד ובקרה שמווסתת את זרם הטעינה.
כבל הטעינה החדש אינו דורש עמדת הטענה ייעודית, אלא יכול להתחבר למקור חשמל ברשת הביתית, בעל פחת ותקע ושקע כח תעשייתי, המותקן ע” חשמלאי מוסמך ומאפשר טעינה קלה ונוחה.

באאוטלנדר PHEV החדש ישנן כמה אפשרויות נהיגה חסכונית – אפשרות להשתמש במתג EV – לחיצה עליו מונעת שימוש במנוע הבנזין ומאפשרת נסיעה חשמלית נטו, אפשרות נוספת – Charge אשר טוענת את הסוללה החשמלית ואפשרות Save – אשר משמרת את רמת החשמל בסוללה ומפחיתה את השימוש בה. כמו כן ישנה אפשרות של בחירת רמת הטעינה ועוצמת הבלימה מבין 6 רמות בלימה רגנרטיבית.


יסופק ללקוחות עם מטען נייד לשימוש ביתי. צילום: עדי שפרן – כפרה

עקבו אחר מלכת הכביש ברשתות החברתיות

מנועים ומצבי נהיגה

מצבי הנהיגה והטעינה – חשמלי היברידי או בנזין:

אאוטלנדר PHEV החדש בוחר באופן אוטומטי את שיטת ההנעה, מצבי הנהיגה והטעינה הטובה ביותר בכל רגע נתון ונטען בצורה קלה ופשוטה בהסתמך על אופי הנהיגה, מצב הטעינה והמהירות ועל מנת להביא את צריכת הדלק למצב המינימאלי ביותר האפשרי.

mode Electric Vehicle – כלי הרכב מונע על ידי סוללת ההינע בלבד.
הכוח זורם דרך שני מנועי החשמל, עם טווח נסיעה מוצהר של 54 ק”מ עד 120 קמ”ש, וזמן טעינה של כ- 5 שעות ב-MODE 2 ו-3.5 שעות ב-MODE 3. במצב זה המנועים החשמליים נסמכים על מצברי ליתיום-יון עם קיבולת של 12 קילו-וואט שעה, ומתח מערכת של 300 וולט. התוצאה היא אפס פליטת מזהמים וללא צריכת דלק בכלל.

מצב היברידי סדרתי (טורי) – הנעה חשמלית וסיוע ממנוע הבנזין.
במצב של האצה או התרוקנות סוללת ההינע, מנוע הבנזין נכנס לפעולה ומייצר חשמל שמועבר לסוללת ההינע ומשם לשני מנועי החשמל. זהו מצב משולב בו מנוע הבנזין נכנס לפעולה ופועל כמחולל זרם (גנרטור) לטעינת מצברים. במצב זה יחידת הבעירה הפנימית לא תניע ישירות את הגלגלים.

מצב היברידי מקביל – הנעת בנזין עם סיוע של המנועים החשמליים.
בעת הצורך מניע מנוע חשמלי את הגלגלים האחוריים. במצב זה, מנוע הבנזין מספק את עיקר האנרגיה ישירות לגלגלים, והמנועים החשמליים מסייעים לביצועים וחסכון בדלק.

בנוסף, מצויד הרכב במערכת תמיכה למצב נהיגה ECO.
באמצעות לחיצה על כפתור ECO ניתן לעבור למצב נהיגה חסכוני ויעיל יותר שמשפיע על השימוש ביחידת ההנעה, במערכת המיזוג ועוד.

אאוטלנדר PHEV מגביר את יעילות השימוש באנרגיה בזכות ניהול נכון של הבלימה הרגנרטיבית – מנופים על גלגל ההגה מאפשרים בחירה בין 6 מצבים של עצמת בלימה ועצמת מחזור האנרגיה הקינטית של הרכב.

כ-58 ק”מ לליטר ובטעינה מינימלית עומדת על כ-18 ק”מ לליטר, על פי נתוני יצרן.

בטיחות

דגם ה- Supreme מצויד במערכת MOBILEYE 630 עם צג LCD הכוללת התראה על סטיה מנתיב, מערכת לניטור מרחק הרכב מלפנים, זיהוי רכב דו-גלגלי, הגנה מפני פגיעה בהולכי רגל וזיהוי תמרורים.

מערכות הבטיחות המתקדמות ברכב כוללות 7 כריות אוויר, בקרת יציבות (ASC) ובקרת אחיזה (TCL), מערכת למניעת נעילת גלגלים בבלימה (ABS), מערכת לחלוקת עוצמת בלימה (EBD), מערכת עזר לזינוק בעליה (HSA), מגבר בלם בבלימת חרום (BAS), מערכת הנעה מתקדמת 4X4 (S-AWC), ניטור לחץ אוויר בצמיגים (TPMS), איתות בבלימת חירום (ESS) ומערכת אזהרת רכב אקוסטית (AVAS).

דגם Luxury מצויד בנוסף במערכות בטיחות מתקדמות הכוללות אפחות התנגשות קדמית (FCM) – מערכת אשר מתריעה ובולמת באופן אוטונומי עד מהירות של 80 קמ”ש (65 קמ”ש במקרה של הולך רגל), בקרת שיוט אדפטיבית (ACC), התראה על סטיה מנתיב (LDW), שליטה אוטומטית באורות גבוהים (AHB) ומערכת מניעת האצה פתאומית לא רצויה (UMS).

מיימדים

תוכן אקורדיון

אבזור

לאאוטלנדר PHEV החדש מדגם Supreme אבזור עשיר ויוקרתי הכולל KOS – מערכת כניסה והתנעה ללא מפתח, בקרת שיוט אדפטיבית הנשלטת מגלגל ההגה, מערכת מולטימדיה Connected Car דור 4.

חלונות כהים בחלק האחורי, שקע USB ושקע V12 בתא המטען, חישוקי סגסוגת 18 אינץ’, מצלמת נסיעה לאחור, דיבורית Bluetooth בתפעול מגלגל ההגה, בקרת אקלים מפוצלת לשני אזורים, הגה עם 4 צלעות בציפוי עור, ספוילר אחורי בצבע הרכב, מראות צד חשמליות, בלם יד חשמלי בעל פונקציית BRAKE AUTO HOLD.

תאורת ליווי בעת כניסה ויציאה מהרכב, חיישן תאורה, חיישן גשם, נעילה מרכזית, 6 רמקולים, תאורה קדמית LED, פנס בלימה LED בספוילר האחורי, פנסי ערפל קדמיים ואחוריים וריפודים משולבים.

דגם Luxury כולל בנוסף, גג שמש חשמלי, דלת תא מטען חשמלית עם שליטה ממפתח חכם, מושבי עור, מושב נהג עם כיוונון חשמלי, חימום מושבים קדמי וחיישני חניה היקפיים.

מולטימדיה

לאאוטלנדר החשמלי מערכת מולטימדיה Connected Car:

ה-Connected Car של כלמוביל משלבת מערכת חדשה בדור 4 LTE וכוללת מסך 7 אינץ’ גדול וחוויתי ו- CD. המערכת מאפשרת לנוסעים ליהנות מגלישה ברשת, יכולת הפעלה משולשת הכוללת את גלגל ההגה, מסך המגע וכפתורי ההפעלה. המערכת מאפשרת עדכוני תוכנה וקבלת יישומים.

מערכת ההפעלה מסוג אנדרואיד “רצה” על גבי מערכת המולטימדיה שברכב ומספקת בין היתר ממשק מגע נוח ואפשרות להאזנה לתחנות רדיו מכל העולם באמצעות אפליקציית רדיו Nobex האינטרנטי, אפליקציות רדיו של רדיוס 100 FM ורדיו תל אביב, Hot Spot לגלישה באינטרנט ברכב וכן מצלמת נסיעה לאחור.

בנוסף, דיבורית Bluetooth, ניווט הכולל מערכת WAZE וחניה באמצעות האפליקציות סלופארק ופנגו. עוד על גבי המסכים מוצגים מסכי עזרה אינטרנטיים של מיצובישי, פריסת אולמות התצוגה, מרכזי השירות והטרייד-אין אשר ניתן להתקשר או לנווט אליהם בלחיצת כפתור.

מערכת Connected Car מציגה גם ספר רכב אינטראקטיבי דיגיטלי ידידותי לתפעול והבנה. המערכת פותחה בישראל וזמינה בשפות: עברית, ערבית, אנגלית ורוסית. למערכת מצורף כרטיס SIM עם חבילת דאטה חודשית של 3GB למשך 12 חודשים.

דירוג זיהום אוויר

לשני הדגמים דירוג זיהום 2 מתוך 15


אאוטלנדר PHEV. צילום: עדי שפרן – כפרה

דוידי פיאמנטה מנכ”ל קבוצת הרכב הפרטי בכלמוביל: “אאוטלנדר PHEV החדש המשלב אבזור מפואר, בטיחות מתקדמת ויכולת הטענה מרשת החשמל הביתית משנה את “כללי המשחק” שהיו עד כה בישראל. אנו גאים להיות הראשונים בישראל אשר מנגישים פתרון זה של MODE2 אשר מאפשר חווית נהיגה שקטה עוצמתית, ירוקה וחסכונית”.

מחירים ואחריות

דגם מחיר בש”ח ציון ירוק
Supreme 194,900 2
Luxury 209,900 2

אחריות ל-3 שנים עד 100,000 ק”מ, או שנתיים ללא הגבלת ק”מ*
אחריות ל-5 שנים עד 100 אלף ק”מ, על רכיבי המערכת החשמלית*
אחריות ל-8 שנים עד 160 אלף ק”מ על הסוללה*
*הראשון מבניהם

לרגל חגיגות 100 שנה למיצובישי יוצעו ל- 100 הרוכשים הראשונים 100, אלף ₪ מימון ללא ריבית וללא הצמדה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *