קיה נירו חשמלית EV (טווח 455 ק”מ) 179,900 ש”ח

 

קיה נירו EV חשמלי מחיר
קיה נירו EV חשמלי בישראל

חברת טלקאר, יבואנית קיה, מודיעה על תחילת שיווק הגרסה החשמלית לקרוסאובר קיה נירו – קיה נירו EV, עם מנוע חשמלי והספק של 204 כ”ס ומומנט מיידי של 40.3 קג”מ, טווח נסיעה משולב עד 455 ק”מ על פי היצרן, ומערכות בטיחות מתקדמות כסטנדרט, במחיר 179,900 ש”ח

 

אחרי גרסה היברידית והיברידית נטענת (נירו PHEV), הקרוסאובר קיה נירו, (SUV הנמכר בישראל בשנת 2020), מוצע כעת גם בגרסה חשמלית לחלוטין עם טכנולוגיות מתקדמות ואבזור עשיר.

 

עיצוב חיצוני

קיה נירו EV מעוצב בהשראת רכבי הפנאי בשילוב אלמנטים היחודיים לרכבים חשמליים. בעל שבכה קדמית עם פתח לטעינה, פתחי אוויר עדכניים ותאורת יום LED בצורת ראש חץ. הנירו החשמלי מציג תפיסת עיצוב המשלבת את השימושיות של SUV עם יחידת הנעה חשמלית בעלת טווח גדול המאפשר התניידות ללא “חרדת טווח”.

 

קיה נירו EV חשמלי מחירון
קיה נירו EV חשמלי תא נהג
קיה נירו EV חשמלי טווח חשמלי
קיה נירו EV חשמלי במחיר 179,900 ש”ח

 

עיצוב פנימי

תא הנוסעים משלב עיצוב עדכני עם מרחב פנימי בדומה לשאר דגמי קיה נירו וכולל נגיעות עיצוב ייחודיות המדגישות את היותו של הרכב חשמלי לחלוטין. הקונסולה המרכזית כוללת בורר הילוכים בצורת חוגה בטכנולוגיית Shift By Wire, כפתורי תפעול בלם יד חשמלי ובורר מצבי נהיגה. מסך מולטימדיה מקורי בגודל 8 אינץ’ כולל מצלמה אחורית וקישוריות סלולרית (אפל קארפליי/אנדרואיד אוטו), עם תצוגות ייעודיות לרכב חשמלי (ניהול טעינה, צריכת חשמל ועוד) ולוח שעונים דיגיטלי בגודל 7 אינץ’. הקונסולה המרכזית החדשה מוקפת בתאורת אווירה הניתנת להתאמה אישית.

 

קיה נירו EV חשמלי טווח חשמלי
קיה נירו EV חשמלי עד 455 קילומטר טווח על פי הצהרת היצרן

 

יחידת הנעה וביצועים

לנירו החשמלי טווח נסיעה מוגדל, אפס פליטות מזהמים, בעזרת הדור השני של חטיבות ההינע החשמליות של קיה, תוך שימוש בטכנולוגיות ייצור חדשות שפותחו במיוחד עבור דגמי EV. הנירו EV מצויד במארז סוללות ליתיום-פולימר בעל קיבולת גבוהה של 64 קווט”ש לנסיעה משולבת של 455 ק”מ או 615 ק”מ בנסיעה עירונית על טעינה אחת (לפי תקן WLTP) – על פי הצהרת היצרן.

לקיה נירו החשמלי מנוע חשמלי עם הספק של 204 כ”ס ומומנט של 40.3 קג”מ מיידיים, והאצה מ-0-100 קמ”ש של 7.8 שניות. הנירו EV כולל תמיכה בטעינה DC מהירה בהספק של KW100 עם יכולת טעינת סוללה מ-20% ל-80% תוך 42 דקות.

 

קיה נירו EV חשמלי מנוע הספק פרטים
קיה נירו EV חשמלי 2021

 

קיה נירו EV החשמלי מבוסס על פלטפורמה שתוכננה להכיל יחידות הנעה מחושמלות, ומאפשרת מיקום של מערך הסוללות בתחתית המרכב כדי לשמור על מרכז כובד נמוך הדומה יותר למכונית סדאן מאשר SUV, ובכך לתרום ליציבות מירבית ונהיגה דינמית ומהנה. בנוסף, מתלים אחוריים עצמאיים המכויילים ע”מ לתמוך בתוספת המשקל מאפשרים יציבות גבוהה ושמירה על אופי הנהיגה של שאר דגמי נירו. מערכת היגוי מהירה במעט משאר דגמי נירו ומערכת הכוונת מומנט (Trque Vectoring By Braking)מוסיפים גם כן לאופי נהיגה מהנה ודינמי.

 

טכנולוגיה

קיה נירו EV מצויד במגוון טכנולוגיות לשיפור יעילות הסוללה ומיקסום הטווח החשמלי:

מערכת בלימה רגנרטיבית שנועדה לקצור כמות אנרגיה מקסימלית ומתופעלת ע”י מנופים הממוקמים מאחורי גלגל ההגה, מאפשרת בחירה בין 5 רמות בלימה שונות: כבוי, רמה 1, רמה 2, רמה 3, ומצב “דוושה אחת” המאפשר נהיגה ברכב כמעט ללא שימוש בדוושת הבלם ועד לעצירה מלאה.

בנוסף ל-5 רמות הבלימה, קיים גם מצב “אוטומטי”, בו הרכב קובע בעצמו את עוצמת הבלימה הרגנרטיבית ע”י זיהוי תנאי התנועה באמצעות המצלמה של מערכת בקרת השיוט האדפטיבית.

קיה נירו EV כולל גם מערכת חימום לסוללות שנועדה למזער את ההשפעה של טמפרטורות נמוכות על טעינת הסוללה.

 

קיה נירו חשמלית מחיר
קיה נירו חשמלית

 

מערכות בטיחות מתקדמות

הנירו EV מציע מגוון רחב של מערכות סיוע מתקדמות לנהג כגון: מערכת למניעת התנגשות קדמית (FCA) הכוללת זיהוי רכב דו גלגלי והולכי רגל, בקרת שיוט אדפטיבית (FCC) הפעילה בכל טווח המהירות וכוללת אפשרות לשמירה על מרכז הנתיב גם אם הסימונים אינם ברורים (באמצעות מעקב לאחר הרכב מלפנים), ניטור רכבים ב”שטח מת” (BCW), כולל תנועה חוצה מאחור (RCCW), אור גבוה אוט’ (HBA), התראת עירנות נהג (DAW) ועוד.

 

אבזור נוחות

קיה נירו החשמלי מציע רמת אבזור גבוהה הדומה לדגמי הנירו הייבריד ופלאג אין EX, ומוסיפה מספר פריטי אבזור נוחות הכוללים מושב נהג מתכוונן חשמלית, משטח טעינה אלחוטי לנייד, בורר הילוכים SBW ותאורת אווירה LED .

 

מחיר

נירו EV חשמלי 100% מחיר: 179,900 ש”ח כולל מע”מ

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *