390 אלף שקלים פיצויים לרוכב אופנוע שנפצע בתאונת דרכים

Print this page
Email this to someoneTweet about this on TwitterShare on Facebook

 

 

390 אלף שקלים פיצויים לרוכב אופנוע שנפצע בתאונת דרכים 

 

עובד חברת חשמל מאשדוד, כבן 25, שנפגע מתאונת אופנוע ברחבי העיר, יפוצה במאות אלפי שקלים. את התביעה בשמו של הצעיר, הגישו עורכי הדין דביר שמעיה ומיכאל מירל ממשרד עורכי הדין שמעיה-מירל ושות’ באשדוד.

על פי הנטען בתביעה, התאונה אירעה לפני כשנה וחצי בכביש עירוני באשדוד, בשעות אחר הצהריים של חודש נובמבר. הרוכב התנגש בעוצמה רבה ברכב שחצה את מסלול נסיעתו, וכתוצאה מההתנגשות, הועף מאופנועו, נחבט אל הקרקע ונפצע בכל חלקי גופו. ממקום התאונה פונה הרוכב למחלקת המיון בבית החולים ‘אסותא’ באשדוד, כשהוא מלין על כאבים עזים בברך ימין וחתך משמעותי בירך שמאל. בבדיקות הדמיה שבוצעו בבית החולים, נמצא כי הוא סובל משבר בפיקת הברך. לאחר שרגלו גובסה, שוחרר הצעיר לביתו עם המלצות להמשך טיפול באנטיביוטיקה ומשככי כאבים.

מאז התאונה ובמשך כשנה, נבדק התובע אצל מספר רופאים, בהם מומחים ברפואה פנימית ובאורתופדיה, כשהוא מלין כל העת על כאבים עזים ברגלו הימנית, בכתפו הימנית, בצוואר ובגב התחתון, וכמו כן על חוסר תחושה בצלקת בירך שמאל. בבדיקות הדמיה, שבוצעו כחודשיים לאחר התאונה, נמצא, כי התובע סובל משני בלטי דיסק ומבקע בעמוד השדרה המותני וכן משבר ריסוק בברך.

בעצת רופאיו, עבר הצעיר טיפולים רפואיים רבים, בהם טיפולים שמרניים, פיזיותרפיה ונטילת משככי כאבים, אולם כל אלה לא הועילו, ולא חלה כל הטבה משמעותית במצבו. לדברי עורכי הדין, נכותו של התובע ומגבלותיו הפיזיות פוגעות באופן קריטי באיכות חייו. לדבריהם, עד לתאונה היה התובע עצמאי לחלוטין, אך מצבו השתנה ללא היכר, וכעת הוא נזקק לעזרת הזולת בכל פעולות היומיום. בנוסף, כך נטען, בעקבות התאונה נגרמו לצעיר הוצאות כספיות כבדות והפסדי שכר משמעותיים.

 

ביטוח תאונות דרכים

 

חברת ‘הפול’, אשר ביטחה את רוכב האופנוע בביטוח חובה, טענה בתגובה כי התביעה שהוגשה נגדה מנופחת, והסכימה להתפשר עם התובע על פיצויים בסך 60 אלף שקלים בלבד, רק לשם סילוק התביעה. עורכי הדין של רוכבי האופנוע סרבו להצעת הפשרה, והתעקשו שהתובע ייבדק על ידי רופא מומחה שיוסכם על הצדדים.

ד”ר מריו אייכנבלט, מומחה באורתופדיה, שהוסכם על הצדדים כמומחה מכריע, קבע לתובע 18 אחוזי נכות צמיתה, בשל הממצאים בברך ימין ובעמוד השדרה המותני ובשל הצלקת בקדמת ירך שמאל. וכך, רק לאחר הגשת חוות הדעת הרפואית, הגיעו הצדדים לפשרה, לפיה תשלם חברת ‘הפול’ לתובע פיצויים בסך 320 אלף שקלים. סכום נוסף בסך 70 אלף שקלים, התקבל מחברת הביטוח ‘איילון’, שביטחה את התובע בביטוח תאונות אישיות, במסגרת הביטוח הקולקטיבי של עובדי חברת החשמל.

וכך, בסך כולל, פוצה התובע ב-390 אלף שקלים.

 

משפט תעבורה: חוק איסור תיקון רכב בשטחי הרשות הפלסטינית

משפט תעבורה: סדרת כתבות על נושאי משפט ותעבורה 

נהג משאית שהרים משא כבד והפך נכה יפוצה בכ-400,000 שקלים

 

 

follow and like
fb-share-icon0

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

two × 4 =