בטיחות ילדים: טכנולוגיה נגד שכחת ילדים ברכב של יצרנית פורד

פורד פיתחה טכנולוגיה פשוטה נגד שכחת ילדים ברכב. הטכנולוגיה עובדת ופועלת בדגמי פורד רובם ככולם

 

מערכת נגד שכחת ילדים
לא משאירים ילד ברכב. הדמייה של חברת פורד

 

פורד הודיעה כי פיתחה טכנולוגיה חדשה שנועדה לתזכר ולהתריע באופן פשוט שעליהם לבדוק את המושבים האחוריים רק אם פתחו את הדלתות האחרויות בטרם החלו בנסיעה. במקרה כזה, הטכנולוגיה מופעלת לאחר שהרכב עצר וההצתה נכבתה.

מדי שנה ילדים וחיות מחמד משפחתיות סובלים ממכת חום קטלנית (היפרטרמיה) לאחר שנהגים השאירו אותם בתוך מכוניות, שם הטמפרטורות יכולות לעלות במהירות על אלה שבחוץ, מה שמוביל לעתים לטרגדיה.

על פי KidsandCars.org גופו של ילד מתחמם יתר על המידה פי 3-5 מהר יותר מאשר מבוגר. בארה”ב יש 39 מקרי מוות בכל שנה בממוצע, שהם אחד בכל תשע ימים. הדבר מסוכן גם עבור חיות מחמד – כלב למשל עלול למות במכונית חמה תוך שש דקות.

הטכנולוגיה של פורד מאפשרת התראה חזותית בתצוגה המרכזית של הרכב למשך עשר שניות או עד לביטולה. כמו כן נשמעת אזהרה קולית המזכירה לנהג לבדוק את המושבים האחוריים לפני היציאה מהרכב. בנוסף להתראה בנוכחות ילד או בעל חיים, המערכת יכולה גם להזכיר לנהגים אם הם הציבו פריט ערך מאחור, כמו מחשב נייד או תיק יד שעלולים להיות בסכנת גניבה אם הם נשארים מאחור.

באירופה הטכנולוגיה מוטמעת בדגמי פורד EcoSport, פורד פיאסטה, פורד פוקוס, פורד גלאקסי, פורד קוגה, פורד מונדאו הייבריד, פורד פומה, פורד S מקס, רכב הנוסעים פורד Transit ופורד Tourneo Connect. המערכת גם זמינה בדגם המדובר החשמלי פורד מוסטנג מאך-E, חשמלי ב-100 אחוז.

על מנת להדגיש את הסכנות שיש במכוניות חמות, הזמינה פורד פסל קרח המדמה תינוק בן 12 חודשים, עם מוצץ וצעצוע ושל כלב לברדור, הניחה אותם בתוך מכונית , הגדירה מחוץ לרכב טמפרטורה ל 35 מעלות צלזיוס, ובתוך 19 דקות חיממו את הטמפרטורה ברכב  ל 50 מעלות צלזיוס. פסלי הקרח החלו להינמס מיד.

 

Ford Tech Helps Prevent Children Being Left in Hot Cars – Video Shows How This Can Lead to Tragedy | Ford of Europe | Ford Media Center

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *