בקרוב: סנן אוויר אקטיבי לרכב שמשפיע על מצב הרוח

מסנן אוויר טוב
פיתוח ישראלי: סנן אוויר אקטיבי המכיל שמן אתרי

פיתוח חדשני: סנן אוויר אקטיבי לרכב שמשפיע על מצב הרוח של הנוסעים – עלה לגמר תחרות החדשנות בתערוכת אוטומכאניקה בפרנקפורט

סנן האוויר האקטיבי Zence נבחר כפיינליסט בתחרות החדשנות של התערוכה השנתית הגדולה ביותר בעולם של תעשיית הרכב , מתוך מאות פיתוחים שנבחנו.

סנן אוויר אקטיבי שמותקן בקבינה של כלי רכב וכולל מערכת עם מנגנון המכיל קפסולות פונקציונליות שמשחררות שמן אתרי לחלל הרכב ומשפיע על מצב רוחם של הנוסעים – זהו המוצר הישראלי שנבחר כמועמד סופי בתחרות החדשנות תערוכת אוטומכאניקה (Automechanika) פרנקפורט 2022, התערוכה הגדולה ביותר של תעשיית הרכב בעולם, בה משתתפים יצרנים וספקים מכל תחום בתעשיית הרכב. התערוכה  מתקיימת בגרמניה בין ה-13-17 בספטמבר וצפויה למשוך כ-135,000 מבקרים מסחריים מ-184 מדינות. 

את סנן האוויר האקטיבי, Zence, שנבחר כפיינליסט בתחרות החדשנות של התערוכה היוקרתית מתוך מאות פיתוחים שנבחנו, פיתחה חברת “חדשנות מעשית” בעבור חברת המסננים לענף הרכב A.L. Filter Group הישראלית ובשיתוף עם צוות הפיתוח של החברה. חברת “חדשנות מעשית” נחשבת לחברה מובילה בתחום החדשנות לתעשייה המסורתית בישראל ועובדת עם מגוון רחב של חברות מהתעשייה המסורתית בארץ ובשוק הבינלאומי, מתוך מטרה לייצר להם את ה”סטארט-אפ” הבא – באמצעות פיתוח מוצרים ושירותים שמשנים את כללי המשחק בקטגוריה, בעולם.

הסטארט-אפים שמפתחת “חדשנות מעשית” בעבור לקוחותיה מיועדים להוות  מקור הכנסות חדש שמייצר לחברה רווחיות חדשה, תוך שהם נתפרים אישית ליכולות ולמאפיינים הייחודיים של החברה. כל הסטארט-אפים שפותחו על ידי “חדשנות מעשית” הם מוגני פטנט.  

סנן האוויר האקטיבי, Zence, הפולט ריחות מרגיעים וטיפוליים משרה על הנוסעים ברכב את מצב הרוח וההרגשה אליהם הם שואפים: בעת נהיגה בשעת לילה מאוחרת – ערנות,  מוקדם בבוקר – אושר וחיות, אחר הצהריים – רגיעה ועוד ועוד, לבחירתם. בתערוכה החברה תציג 4 קפסולות נבחרות היוצרות – אווירה מרגיעה, מעוררת, משפרת ביצועים, או מונעת דיכאון. בכך עונה Zence על הצורך הקיים בהשפעה על חוויית הנהיגה וההרגשה של הנהג וכן על טיהור חלל הרכב, מאחר שלשמנים האתריים אפקט מוכח מחקרית המונע התרבותם של חיידקים ושמרים.

המנגנון של Zence מתקשר באמצעות Blue Tooth  לאפליקציה, באמצעותה המשתמש בוחר ריח ומשם גם מקבל את יכולת השליטה על עוצמת הריח. המנגנון מנהל את ההתזות לפי מה שקובע המשתמש. האפליקציה ניתנת לתכנות מוגדר מראש וגם להפעלה דרך המסך. המוצר צפוי לצאת לשוק ברבעון השני של 2023, ויגיע בתחילה לשוק האמריקאי.

לדברי טל לייזר, מנכ”לית חברת “חדשנות מעשית”: “השינויים הדרמטיים שעוברים על תעשיית הרכב בשנים האחרונות בעקבות המעבר לכלי רכב חשמליים, הובילו את חברת A.L. Filter להבנה כי הם חייבים לפתח שימושים נוספים וחדשניים המבוססים על מסנן האוויר שברכב. החברה קיבלה החלטה לבנות את עצמה כמובילה את ענף מסנני האוויר בעולם, כאשר השילוב של סנן אוויר אשר נמצא בקבינה של כל כלי רכב עם מערכת לנידוף שמנים אתריים, שמשנה את חווית הנסיעה ברכב לטובה – הוביל אותנו לפתח להם את Zence, מערכת חדשנית אשר כבר מעוררת עניין רב בענף הרכב ברחבי העולם”.

בועז רוזמן מנכ”ל A.L Filter Group: “הבחירה בסנן האוויר האקטיבי שיכול לשנות את האווירה ומצב הרוח של הנוסעים ולשמור על חווית נהיגה חיובית יותר בכל סוגי כלי הרכב, כפיינליסט בתחרות החדשנות בתערוכת הרכב החשובה ביותר בעולם – זה הישג אדיר שמביא איתו חשיפה יוצאת דופן לחברה בפני כל יצרניות הרכב המובילות בעולם ובכירי הענף. שיתוף הפעולה שלנו עם חברת חדשנות מעשית פתח בפנינו עולם שלם של אפשרויות חדשות שלא העלנו בדעתנו. אנו מעריכים ש-Zence  עשוי להפוך למוצר מוביל ומבוקש ביותר. כבר בשנת 2023 נוסעים ברחבי העולם יוכלו ליהנות מחוויית נסיעה משופרת ומותאמת אישית”.

סנן לרכב
בקרוב: סנן אוויר אקטיבי לרכב שמשפיע על מצב הרוח

אודות חברת “חדשנות מעשית”

חברת “חדשנות מעשית” הוקמה לפני 10 שנים מתוך תשוקה להכניס יישומיות לעולם החדשנות, ולאפשר לחברות להציג חדשנות אמיתית, מהפכנית, שתהווה מנוע צמיחה משמעותי עבורן. מטרת החברה היא להביא פיתוחים בסדרי גודל של ההייטק לתעשייה המסורתית ולמגזר הציבורי במגוון תחומים וביניהם: חקלאות, קוסמטיקה, דפוס, מתכת, רכב, פלסטיקה, מזון, שירותי בריאות, טקסטיל, קמעונאות, פרויקטי פחת ועוד.

חברת “חדשנות מעשית” עשתה פיתוחים עבור חברות מובילות וביניהן: סופרפארם, גולן פלסטיק, אמניר מיחזור, אורמת, ACE, מכבי שירותי בריאות, כללית, מלח הארץ, נירלט, תפרון, יקבי רמת הגולן, החברה לפיתוח קיסריה, קניאל, מרכז הבנייה הישראלי, קודקוד ועוד. החברה גם עובדת גלובאלית עם חברות ענק דוגמת סוזאנו. חברת “חדשנות מעשית” מאושרת כיועץ חדשנות על ידי הרשות לחדשנות, נמצאת ברשימת הספקים המאושרים של משרדי הממשלה, יחידות הסמך והגופים הנלווים וכן היא ספק מוכר של משרד הבטחון. החברה שמעסיקה צוות מולטי דיסיפלינרי של 10 אנשים, שאליהם מצטרפים עוד כ-400 מומחים המלווים פרויקטים בתחומים שונים, מתגאה במעל ל-80 מוצרים שיצאו לפיתוח והושקו, מתוך מעל ל-250 קונספטים שנבנו ללקוחות עד כה.

אודות קבוצת A.L Filter

A.L. FILTER מספקת מסנני רכב בהתאמה אישית ואיכות גבוהה ללקוחות ברחבי העולם מאז 1965. החברה המתמחה בסינון בכלי רכב,  מציעה מגוון רחב של מסננים המשלבים את החדשנות, העיצוב, הטכנולוגיה והייצור העדכניים ביותר. השירותים הטכניים, המיתוגים והלוגיסטיים הופכים את החברה לשותף המושלם ליצרני מסננים ובעלי מותגים ידועים ברחבי העולם. A.L. Filter Group מעסיקה יותר מ-1,450 עובדים בארה”ב, סין, אירופה והמזרח התיכון, מה שמאפשר לה לספק במהירות משלוחים בכל גודל לכל מקום בעולם.

 

המוצר צפוי לצאת לשוק ברבעון השני של 2023, ויגיע תחילה לשוק האמריקאי.

טכנולוגיה ורכב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *