חכם בשמש: איך תשמרו על הרכב בחודשי קיץ – טיפים שימושיים

 

חכם בשמש
איך תשמרו על הרכב בחודשי הקיץ? טיפים שימושיים

 

בישראל יש שתי עונות, קיץ וטפטוף גשם. הרכב שמשמש אותנו ביום יום עובד קשה יותר בקיץ ולכן ריכזנו עבורכם טיפים חשובים לתחזוקת הרכב בחודשי הקיץ החמים

 

בדיקת מערכת הקירור

בימים חמים מערכת הקירור של הרכב נתונה ללחץ רב. חשוב לבדוק את רמת נוזל הקירור ולהשלימו במידת הצורך. כמו כן, יש לבדוק אם אין נזילות או דליפות במערכת ולטפל בהן. חשוב לשים נוזל קירור מותאם לרכב, ובשום פנים ואופן לא מי ברז. חשוב לעבור על הצינורות והחיבורים ולראות שהם לא יבשים או סדוקים ומחוברים היטב. אם אתם מתניידים לא ברכב חדש, מומלץ לקנות בתחנת הדלק הקרובה לביתכם גאלון מי קירור ולשים בתא המטען למקרה הצורך.בדיקת מצבר הרכב

החום עלול לפגוע בתפקוד המצבר. יש לבדוק את מצב הטעינה של המצבר ולהחליפו אם הוא מתקרב לסוף חייו.
במידה ויש קורוזיה על החיבורים, שטיפה עם מעט מים תעשה את העבודה. מבטיח לכם שלא הייתם רוצים להיתקע בחום עם רכב שלא מניע.

 

בדיקת לחץ אוויר בצמיגים

חוסר אוויר או צמיגים נפוחים מידי עלולים לגרום לבלאי מוגבר של הצמיג, ולצריכת דלק גבוהה יותר. בכבישים לוהטים עם צמיג לוהט, יש השפעה לחיוב או שלילה על האחיזה בכביש, ולכן ללחץ האוויר בגלגל משמעות גבוהה. יש לבדוק את לחץ האוויר בצמיגים באופן קבוע ולהשלים לחץ במידת הצורך.

 

בדיקת מערכת המיזוג

מערכת המיזוג חשובה לנוחות הנהיגה והנסיעה בימים חמים. יש לבדוק את תקינות מערכת המיזוג, ולטפל בבעיות במידת הצורך, לרבות מילוי גז במידה וחסר. מזגן הוא כבר מזמן מעבר למותרות ברכב. נהגים ונהגות עלולים להיות עצבנים יותר, לא מרוכזים ויותר פגיעים, מה שיכול להוביל בין היתר לתאונה.

 

החלפת שמן המנוע

החום עלול להאיץ את התיישנות השמן. כדאי לשקול החלפת שמן המנוע עוד טרם תחילת עונת הקיץ, בלי קשר לאם עבר הזמן או הקילומטראז’ הנדרש להחלפה. כמו כמעט כל דבר, גם מחירי השמן עלו בשנה האחרונה, ולכן אם כבר קונים שמן מומלץ להתייעץ בפורומים המתאימים ובמוסך המרכזי לגבי סוג וחברת השמן הרצויה. לעיתים בהפרש מחיר זניח תקבלו שמן איכותי יותר.

 

חניה בצל או כיסוי רכב

 

עד כמה שנשמע מיושן, כיסוי הרכב ישמור על צבע הרכב וחלקי הפלסטיקה בפנים הרכב. בנוסף יהיה יותר נעים להכנס לרכב לא לוהט.אם יש אפשרות להחנות בחניון גם במחיר של הליכה קצרה, עדיף. אם מסובך לכם בכל פעם לכסות ולהוריד כיסי מהרכב, התקנת סכך הגנה על שמשת הרכב הקידמית בזמן חניה תעזור גם כן למנוע התחממות יתר של תא הנוסעים. העלות לא יקרה כלל וההבדל בין להכנס לרכב רותח לרכב חם הוא משמעותי.

 

טיפול לצבע הרכב וחלקי הפלסטיק

יש מגוון תכשירים וחומרי שטיפה והגנה לצבע הרכב והפלסטיק מבחוץ ומבפנים, שיסייעו במניעת נזק או דהייה של החלקים מפני השמש הרותחת. החל מקרמים, ספריי סיליקון ועד חומרים בעשרות עד מאות שקלים, ועד לעטיפת הרכב במדבקות PPF לשמירה על צבע הרכב בעלות יקרה הרבה יותר.

ע”י ביצוע טיפים אלו ואחרים, ניתן לשמור על תקינות הרכב ולהימנע מתקלות ובעיות במהלך החודשים החמים.

 

נזקי מים ברכב: דרכי טיפול וטיפים ומתי לפרוש בשיא

המדריך לרכב היברידי או חשמלי – טיפים לתחזוקה שוטפת

מנקים את הרכב לבד: מקבץ טיפים לניקיון רכב – מלכת הכביש

אדוני השוטר: טיפים שיכולים לעזור לכם לא לקבל דוח – טור

עשו זאת בעצמכם: 10 טיפים לניקיון הרכב בלי להוציא שקל

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *