Lime משיקה אופניים חשמליים שיתופיים בתל אביב גבעתיים ופתח תקווה

 

אופניים שיתופיים
Lime אופניים שיתופיים. צילום: ג’וש אדגוס (Josh Edgoose)

 

Lime משיקה צי אופניים חשמליים שיתופיים, ותהיה החברה הראשונה בארץ להציע פתרונות מולטי-מוביליטי הכוללים קורקינטים ואופניים חשמליים שיתופיים. ישראל מהווה השוק השני בגודלו בכמות הרכיבות בקורקינטים שיתופיים מבין המדינות בהן פועלת החברה

 

Lime, חברת המיקרו-מוביליטי הבינלאומית, מרחיבה את מטריית השירותים שהיא מעניקה לרוכב הישראלי ומשיקה בארץ צי אופניים חשמליים שיתופיים. בכך, תהיה Lime לחברה הראשונה בישראל שתציע פתרונות מולטי מוביליטי הכוללים גם קורקינטים וגם אופניים שיתופיים, זאת לאחר פיילוט מצומצם ומוצלח שביצעה בשנת 2021 ברחבי גוש דן. 

השקה זו מהווה חלק ממהלך עולמי של החברה, המתפרס על פני כ-50 ערים ברחבי צפון אמריקה, אירופה, אוסטרליה, ניו זילנד וכעת בישראל, בהיקף השקעה כולל של כ-50 מיליון דולר. מהלך זה יאפשר מעבר בין ערים והגדלת טווח הניידות ומרחקי התנועה, בדומה למגמה בערים נוספות בעולם בהן מוצע השירות.

ב-Lime מציינים כי ישראל מהווה את השוק השני בגודלו בכמות הרכיבות בקורקינטים שיתופיים מבין המדינות בהן הושק השירות, וצופים כי נתון זה יישמר גם בפלח האופניים החשמליים. זהו נתון משמעותי ויוצא דופן לאור העובדה שחלק מן השווקים גדולים בהרבה בשטחם ובגודל האוכלוסייה, בהשוואה לישראל, ומצביע על כך שהביקושים לפתרונות מולטי מוביליטי בישראל גבוהים בהרבה מן ההיצע הקיים.

על פי ניתוח דפוסי התנהגות הרוכבים בפיילוט האופניים החשמליים שהתקיים בישראל, כמחצית מהרכיבות משמשות להגעה אל וממקומות העבודה, כ-30% להגעה אל ומתחנות תחבורה ציבורית והיתר למעבר בין ערים. בחברה צופים כי בכל כלי מסוג אופניים חשמליים של החברה ייעשו מעל 5 שימושים ביום וכי השימוש הממוצע בהם ינוע בין 2.5-3.5 ק”מ.

צי האופניים החשמליים של Lime יוצב בימים הקרובים בערים תל אביב, גבעתיים ופתח תקווה ויצטרף לצי הקורקינטים החשמליים של החברה שכבר פועל ברחבי ערים אלה. בהמשך צפוי השירות להתרחב לערים מרכזיות נוספות בישראל. המחירים יעמדו על 6 שקלים לפתיחת נעילה ו-80 אגורות לדקת רכיבה.

איתי ראב”ד, מנכ”ל Lime ישראל: “הביקושים לפתרונות ניידות קלים וזולים נמצאים בשיא של כל הזמנים, הן בשל עליית מחירי הדלק והן בשל השאיפה של קהל היעד שלנו לאורח חיים בר קיימא ואקטיבי יותר. על כן, השקה זו היא בשורה של ממש לרוכב הישראלי, שיוכל מעתה ליהנות מהשירות והטכנולוגיה המתקדמת והבטוחה של Lime גם באמצעות האופניים החשמליים שלנו. בכוונתנו להגדיל את מספר האופניים לאזורים נוספים, ואנו קוראים לעיריות נוספות להצטרף למהפכת המיקרו מוביליטי”.  

האופניים החשמליים שמשיקה Lime בישראל נושאים את אותו עיצוב המזוהה עם המותג, עם נראות מוגברת בצבעי ירוק ליים ולבן בולטים, המאפשרים לאופניים להיראות למרחקים גם בתנאי תאורה ירודים. האופניים, אשר עוצבו במיוחד לתחבורה שיתופית על ידי צוות המהנדסים של החברה, בעלי מפרט טכני רחב ומתקדם, הכולל בין היתר: מנוע חזק וחכם (250W) עם עוצמת טיפוס עליות משופרת, גיר אוטומטי המאפשר האצה חלקה ללא הפרעות וללא העברת הילוכים. כמו כן, הם מצוידים במתקן קסדה חכם, מעמד לטלפון, סלסלה לנשיאת חפצים אישיים וסוללה מתחלפת, המאפשרת להחליף את הסוללות של האופניים החשמליים באלו של הקורקינטים החשמליים ובכך לחסוך ערוץ תפעול שונה בין הכלים. האופניים יגיעו למהירות מרבית של 25 קמ”ש ולסוללה טווח נסיעה יעיל של כ-40 קילומטרים. 

 

 אודות Lime

Lime, חברת המיקרו-מוביליטי השיתופית המובילה בעולם, מספקת פתרונות ניידות נגישים וחדשניים במרחבים עירוניים. החברה נוסדה ב-2017 בסן פרנסיסקו והיא פעילה ביותר מ -200 ערים בהן היא מפעילה קורקינטים חשמליים, אופניים חשמליים ולאחרונה אף השיקה כלי ממונע מסוג חדש בקליפורניה- citra.

כחלק מהמחויבות של Lime לבטיחות הרוכבים, הובילה החברה מהלך תקדימי וייחודי בישראל, במסגרתו השיקה ביטוח רוכבים מובנה ללא עלות נוספת, ללקוחות החברה. במסגרת ההסכם כל רוכב שיתחיל רכיבה ב Lime – יכוסה באופן אוטומטי ללא עלות נוספת בביטוח תאונות אישיות וכן תאונות כלפי צד שלישי. שיתוף הפעולה יעניק מעטפת ביטוח מלאה וכוללת לרוכבי Lime ויגביר את תחושת הביטחון בשימוש בכלים שיתופיים במרחב העירוני.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *