טויוטה bZ4X הקרוסאובר החשמלי הראשון של המותג בישראל מ-229,990 ₪

Print this page
Email this to someoneTweet about this on TwitterShare on Facebook
טויוטה bZ4X חשמלית מחיר
טויוטה bZ4X 2022

 

 

טויוטה bZ4X, ה-SUV החשמלי הראשון של המותג מגיע לישראל, עם שתי גרסאות הנעה חשמליות, עד 500 קילומטר טווח חשמלי, החל מ-230,000 שקלים. יוניון מוטורס פותחת אתר הזמנות ייעודי להזמנה מוקדמת

 

 

טויוטה bZ4X הדגם הראשון בסדרה החשמלית של טויוטה נבנה על הפלטפורמה הייעודית החדשה של טויוטה לרכבי BEV שמטרתה לבטא ערכים ברי קיימא והיא פותחה כשהיא מתבססת על תפיסת e-TNGA של החברה. 

יחידת הסוללה הממוקמת מתחת לרצפת הרכב כחלק אינטגרלי של השלדה, מעניקה את היתרונות הבסיסיים של מרכז כובד נמוך, חלוקת משקל מעולה מלפנים/ מאחור וקשיחות מרכב גבוהה. אלו תורמים לבטיחות, נוחות, התנהגות כביש מעולה ויכולות דינמיות גבוהות. העיצוב החיצוני של הרכב נקי, מלוטש ועוצמתי, משדר יציבות, חוסן ובטיחות, ומשקף הן את איכויות ה-BEV (הנעה באמצעות סוללה בלבד) והן את המיצוב של הרכב כ-SUV מרשים ויוקרתי. בסיס הגלגלים הארוך שלו מספק מרחב מצוין לחמישה נוסעים. 

טויוטה bZ4X מצויד במערכת חדשה של הנעה לכל הגלגלים, עם מנוע חשמלי נפרד לכל סרן. הרכב מציע מאפיינים טכנולוגיים מתקדמים, ודור שלישי של חבילת מערכות הבטיחות Toyota Safety Sense עם מערכות חדשות ומשופרות הן בתחום הבטיחות האקטיביות והן בתחום הסיוע לנהג.

 

טויוטה bZ4X מפרט
שתי גרסאות הנעה חשמליות, עם טווח של עד 500 ק”מ

 

מנוע חשמלי 

המנוע החשמלי של הטויוטה bZ4X בגרסת ההנעה הקדמית הוא חזק במיוחד, בעל תגובה מהירה והספק של 150 קילוואט, 204 כ”ס ומומנט מרבי של 27.2 קג”מ המאפשרים לרכב להאיץ מ-0 ל-100 קמ”ש תוך 7.5; בגרסת ההנעה הכפולה הרכב מגיע עם שני מנועים – קדמי ואחורי – בהספק של 80 קילוואט כל אחד והספק משולב של 217.6 כ”ס ומומנט מירבי של 34.4 קג”מ המאפשרים לרכב להאיץ מ-0 ל-100 קמ”ש תוך 6.9 שניות בלבד.

טווח הנסיעה הוא שיקול קריטי וראשוני עבור לקוחות של כלי רכב חשמליים. בהתאם לניסיונה העשיר של טויוטה, החברה השקיעה בפיתוח סוללה בעלת קיבולת גבוהה של 71.4 קילוואט שעה המבטיחה שקט נפשי ותחושת ביטחון. הטויוטה bZ4X מתאים הן לחיים העירוניים המודרניים והן לטיולים מחוץ לעיר לכל מרחק שיחפצו בו הנוסעים.

עם סוללה טעונה במלואה, טווח הנסיעה של הרכב עומד על 502 ק”מ בגרסת ההנעה הקדמית (2X4) ו-459 ק”מ בגרסת AWD (4×4). בנוסף, מעבר להיותה אופיינית עבור השימוש היומיומי ברכב, תחושת הביטחון שמספק הרכב באה לידי ביטוי גם ביכולתו לשמור על טווח נסיעה משנה לשנה עם צפייה לשמירת ביצועים ברמה של 90% מביצועי הסוללה כחדשה לאחר 10 שנות שימוש ברכב.

מרכיב מרכזי באיכות הסוללה ועמידותה הוא ניטור שוטף של המתח, הזרם והטמפרטורה ברמת התא הבודד. במצב של זיהוי התחממות חריגה יופעלו ברכב באופן אוטומטי אמצעי בקרה וקירור למניעת פגיעה באיכות הסוללה. תהליך הייצור כולל אמצעי הגנה למניעת חדירת חומרים זרים לסוללה, ופעם הראשונה בטויוטה, זו תהיה מקוררת באמצעות מים.

 

עיצוב

לטויוטה bZ4X חזית מהודרת ונקייה המאופיינת בעיצוב חדש וקשוח המגדיר את המותג, עם יחידות תאורה קדמיות דקיקות ודגש על הפינות הקדמיות המשדרות את היציבה החסונה של הרכב. עיצובו משלב מרכיבים אווירודינמיים התורמים לטווח הנסיעה הנדיב, ומעורר תחושת ריגוש בקרב הנוסעים בו. הרכב מעוטר בחישוקי סגסוגת “18 בצבע שחור מטאלי עם צלחות כיסוי מהודרות המשלבות שני צבעים – כסוף ואפור, שניהם מטאליים, לרכב גג פנורמי קבוע, שמשות כהות ותאורת LED חיצונית, והוא מוצע במגוון צבעים שמבליטים את יופיו החיצוני ואופיו היוקרתי בהם שחור מטאלי, כסוף כהה, כסוף יוקרתי, לבן פנינה מטאלי ואדום עז.

 

מידות

ממדיו החיצוניים של ה-bZ4X ממחישים את היתרונות העיצוביים הגלומים בפלטפורמת e-TNGA של טויוטה. גובהו הכולל של ה -bZ4X הוא 1,650 מ”מ, הזריזות הכללית של הרכב משתקפת ברדיוס סיבוב של 5.6 מ’, אורכו של הרכב הוא 4,690 מ”מ ובסיס הגלגלים הארוך של הרכב באורך 2,850 מ”מ מספק מרווח רגליים אופטימלי עבור כל הנוסעים עם 1,000 מ”מ מרווח בין מושבים קדמיים לאחוריים. לרכב תא מטען נדיב במיוחד עם רצפה הניתנת להצבה בגבהים שונים; כשהמושבים האחוריים נמצאים במקומם נפח האחסון מגיע לעד 452 ליטר.

פנים הרכב מתבטא בנוחות ובמרחב יוצאי דופן המעניקים לתא הנוסעים אווירה של סלון, המועצמת על ידי בדי החיפוי בעלי מרקם ארוג רך בגימור סאטן וריפוד דמוי עור משולב בד. הדשבורד דק ונמוך, דבר שמוסיף לתחושת המרחב ולשדה הראייה של הנהג לפנים. מעצביו הדגישו בו את עיקרון “הידיים על ההגה, העיניים על הכביש” עם סביבת נהג ממוקדת באדם שבה תצוגת המחוונים ממוקדמת ישירות בקו הראייה של הנהג, מעל קו גלגל ההגה, כך שהוא יכול לצפות בה באמצעות תזוזה מינימלית של העין בלבד.

 

טויוטה חשמלית
טויוטה bZ4X תא נהג

 

 

טכנולוגיה


הטויוטה bZ4X מציע טכנולוגיות מתקדמות יותר המשקפות חדשנות שרק הולכת ומתפתחת מדור לדור של רכבים כמו למשל מערכת מולטימדיה מקורית בעלת מסך מגע בגודל “12.3 וממשק Apple CarPlay אלחוטי ו-Android Auto, עם צג נתונים צבעוני בגודל של “7 בלוח המחוונים ומצלמות היקפיות 360°. 

למושב הנהג אופציות כוונון חשמלי ל-8 כיוונים שונים ומערכת חימום למושבים הקדמיים, והוא מצויד במערכת לבקרת אקלים דו-אזורית, משטח טעינה אלחוטי, חיישני גשם ותאורה לנוחיות מקסימלית ותאורת אוירה פנימית שהופכת את השהייה ברכב לחוויה שהיא הרבה מעבר לעוד נסיעה.

 

Toyota Safety Sense – בטיחות

טויוטה ציידה את ה-bZ4X במערכות בטיחות מהחדשניות שקיימות בשוק שלוקחות את הסטנדרט שהציבה החברה צעד נוסף קדימה. לדור השלישי של Toyota Safety Sense תפקודים חדשים ומשופרים להגנה מפני מגוון רחב עוד יותר של סיכוני תאונות נפוצים והיא פועלת כשותפה של הנהג למימוש יעד הניידות האולטימטיבי של החברה: “אפס הרוגים ופצועים בתאונות דרכים”.

מאפייניה החדשים של Toyota Safety Sense 3.0 כוללים הרחבה של מערכת קדם-התנגשות לזיהוי כלי רכב המגיעים מלפנים וכלי רכב המתפרצים לצומת, שיכוך האצה במהירות נמוכה וסיוע בעצירת חירום. ה-bZ4X מגיע עם מערכת סיוע פרואקטיבי בנהיגה המספקת לנהג חיזוי מכשולים וסיוע בהאטה, מערכת סיוע ליציאה בטוחה מהרכב לאחר חניה, מערכת לעצירת הרכב במצב חירום הכוללת מצלמה לזיהוי מצבו של הנהג ומערכת המציעה אפשרות של “נהיגה באמצעות דוושה אחת” עם תגבור אנרגיית הבלימה המאפשר לנהג להאיץ ולהאט את הרכב באמצעות דוושת ההאצה בלבד.

בגרסת ההנעה הכפולה של הרכב ייהנה הנהג ממערכת X-MODE לנסיעת שטח מיטבית ומרגשת המאפשרת ביצועי שטח משופרים ועבירות מקסימלית לשמירת בטיחות מרבית בזמן נהיגת שטח. המערכת מאפשרת בחירה בין מצבי שטח שונים ומורכבים וכוללת בקרת אחיזה וסיוע במדרון DAC ובכך משווה לנוסעים ברכב את תחושת הביטחון ההכרחית על מנת שיוכלו ליהנות מנהיגת שטח חווייתית, איכותית וחיובית. 

 

טויוטה bZ4X החדשה
טויוטה bZ4X בישראל

 

החזון מאחורי טויוטה bZ4X

 

הטויוטה bZ4X ושאר דגמי סדרת טויוטה bZ מהווים את מימוש חזון ה-Beyond Zero של טויוטה – תרומה לעולם שהיא הרבה מעבר לאפס פליטות מזהמים, במטרה ליצור שינויים חיוביים באורח החיים ולהציע לכולם אפשרות ניידות חדשות, ערכיות ומהנות תוך שאיפה לעתיד בר קיימא.

באמצעות קיבולת סוללה מצוינת וביצועי בטיחות הטובים בקטגוריה, דגמי סדרת טויוטה bZ יצרו חברה בטוחה יותר שבה כולם נהנים משקט נפשי, ויהפכו את מרחב הנסיעה למרחב חברתי המחבר בין משפחה וחברים. דגמי סדרת טויוטה bZ הם שקטים, מרווחים, נוחים ויוקרתיים ומציעים סביבה נהדרת לחוויות משותפות.

בטויוטה, לא מדובר רק להתקדם רחוק יותר לאפס פליטות מזהמים, אלא בחשיבה כיצד למקסם את היעילות האנרגטית של הרכב כולו. המשמעות היא להתחשב באנרגיה של הרכב כדי לנוע, ובכלל זה אנרגיה מתחדשת, כדי לייצר חשמל ולמקסם את טווח הנסיעה. כחלק מהמאמץ של טויוטה לצמצם צריכת אנרגיה ופסולת, גם רכיבי הסוללה והחומרים ניתנים לשימור ולשימוש חוזר בעתיד, כולל מחזורם לכדי סוללות חדשות.

טויוטה bZ4X הוא רכב שתוכנן תוך התמקדות באדם ובסביבה, ונועד לעזור ללקוחות לבצע את המעבר ל-BEV בנוחות מקסימלית, ללא פשרות, תוך מקסום הזדמנויות בתחומי העיצוב, הביצועים וחווית הבעלות שהם בלעדיים לרכבים חשמליים טהורים – ואף לעלות על ציפיות הלקוחות.

חבילת שירותי KANZEN לשמירה על ראש שקט- אנחנו דואגים לכל כדי שאתם תוכלו להיות רגועים ושקטים 

כדי להעניק שקט נפשי ללקוחותיה, ומתוך תפיסת הניידות של החברה שמטרתה לספק ללקוחותיה את אפשרויות הניידות הטובות והנוחות ביותר, יוניון מוטורס מציגה לראשונה את “KANZEN” – חבילת רכישה ושירות מקיפה לחוויה צרכנית אופטימלית שמטרתה להשאיר לנהג את ההנאה מהנסיעה בזמן שהחברה תדאג לכל השאר.

חבילת ה- KANZEN חוסכת לנהג זמן, אנרגיה וכסף וכוללות מגוון שירותים הכרחיים וחשובים לתחזוקת הרכב, בכלל זה: תחנת טעינה ביתית בהספק KW22 חיבור חד/תלת-פאזי עד 32 אמפר וכבל טעינה מובנה מסוג Type 2 באורך 6 מטר. תחנת הטעינה היא בעלת הגנה מובנית בפני זליגת זרם DC עם תקן ישראלי ובעלת יחידת נעילה (אופציונאלי) והיא מאפשרת טעינה ביתית נוחה בטוחה. בנוסף, החבילה כוללת אפשרות להטענת הרכב ברשת העמדות הציבוריות של Ev-Edge בכל רחבי הארץ בהיקף שיאפשר נסיעה בשקט נפשי של עד כ 3,000 קילומטרים נוספים בשנה , מנוי לשירותי דרך BLUE הכולל מענה וסיוע 24/7, אחריות מורחבת לשנה הרביעית והחמישית בנוסף ל-3 שנות אחריות היצרן.

 

פתיחת הזמנות מוקדמות, רמות גימור ומחירים

 

טויוטה bZ4X יגיע לישראל בשתי רמות גימור – MOTION 2X4 ו- VISION 4X4, והיבואנית הרשמית יוניון מוטורס תפתח מחר, ב-25 במאי 2022 את האפשרות להזמנה מוקדמת באתר ההזמנות.

 

יוניון מוטורס בנתה עבור טויוטה bZ4X מגוון של מסלולי מימון נוחים ביותר בעלות חודשית אטרקטיבית כמפורט להלן:

 

דגם
תשלום חודשי החל מ-
מקדמה ב-₪
יתרת תשלום סוף תקופה ב-₪
מחיר הרכב כולל מע”מ
bZ MOTION 2X4
1,990
69,000
100,650
229,990
bZ VISION 4X4
1,990
79,000
111,550
249,990

יוניון מוטורס, יבואנית טויוטה בישראל, תפתח היום (ד’, 25.05.22) את האפשרות להזמנות מוקדמות של הטויוטה bZ4X, ה-SUV החשמלי הראשון של המותג המונע באמצעות סוללה בלבד. במסגרת ההשקה, מציגה יוניון מוטורס לראשונה את “KANZEN” – חבילת שירות מקיפה לחוויה צרכנית אופטימלית שמטרתה להשאיר לנהג את ההנאה מהנסיעה בזמן שהחברה תדאג לכל השאר. החבילה כוללת את הכרוך בתחזוקת הרכב, טעינה, שירותי דרך ועוד.

 

שוק הרכב החשמלי בישראל 2022 – עם העיניים קדימה לדגמים חדשים

כל הכתבות על רכב חשמלי

 

follow and like
fb-share-icon0

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

twenty − twelve =