משפחת Q מתרחבת: אודי Q8 קרוסאובר יוקרתי בארץ החל מ-626,500 ש”ח

Print this page
Email this to someoneTweet about this on TwitterShare on Facebook

חטיבת אודי בישראל מרחיבה את משפחת ה-Q עם גרסת פנאי-קופה - אודי Q8, החל ממחיר 626,500 שקלים

אודי Q8 קרוסאובר יוקרתי, במחיר 626,500 ש"ח

חטיבת אודי, מבית צ’מפיון מוטורס, משיקה בימים אלו דגם חדש לחלוטין בתת-סגמנט של הפנאי-שטח קופה, אודי Q8. הדגם החדש מציע שילוב של שני עולמות הפנאי והעסקים – שילוב בין האלגנטיות של רכב קופה 4 דלתות יוקרתי לבין הביצועים של רכב שטח גדול. ה-Q8 מציג את פאר הטכנולוגיה שיש כיום לאודי להציע עם קידמה טכנולוגית, חווית משתמש מתקדמת, בטיחות אקטיבית ויחידת הנעה משולבת חשמל בטכנולוגיית Mild Hybrid, כל זאת לצד שפת עיצוב חדשה למשפחת דגמי ה-Q המוצגת לראשונה בדגם ה-Q8.

יחד עם ה-A8 החדש שהושק לאחרונה, גם ה-Q8 מציג את חווית המשתמש החדשה של אודי הכוללת שלושה מסכים שונים בתא הנוסעים לשימוש הנהג. דגם ה-Q8 מציע מנוע 3.0 ליטר 50 TDI בהספק של 286 כ”ס ומומנט שיא של 61.2 קג”מ. המנוע מציע הנעה משולבת חשמל בטכנולוגיית Mild Hybrid המאפשרת שיוט חשמלי במהירות 55 ל-160 קמ”ש ‘על חשמל’.  

רכב פנאי קופה ספורטיבי. אודי Q8

עיצוב חיצוני

העיצוב החיצוני של האודי Q8 חושף את שפת העיצוב החדשה של משפחת ה-Q, לראשונה בתצורת פנאי קופה. מראה הדגם מציג נוכחות חזקה עם שבכה ארוכה מבדרך כלל בדגמי המותג עם מסגרת כרום בחזית הרכב ועיצוב מרכב שרירי וספורטיבי. ה-Q8 בעל גג נמוך והחזית החדשה כוללת מסגרת אלומיניום דקורטיבית לסבכה בת 8 הצלעות, פסים עיצוביים בצבע המרכב וכונסי אוויר אדירים. הגג הפנוראמי השטוח מוסיף למראה ספורטיבי, יחד עם פסי הגג בצבע אלומיניום וחבילת העיצוב High Gloss, פנסי התאורה הקדמיים בטכנולוגיית LED בעלי מראה מחודד ודינאמי, הפנסים האחוריים גם הם LED מעניקים מראה יוקרתית ומתקדם בזכות פס תאורה שנמתח לרוחב חלקו האחורי של הרכב.

כאח המעוצב והספורטיבי של ה-Q7 הוא קצר יותר בכ- 6.5 ס”מ (498.6 ס”מ), רחב יותר בכ-2.7 ס”מ (195.5 ס”מ) ונמוך יותר בכ-3.5 ס”מ (163.3 ס”מ). בסיס הגלגלים נמתח עד לכמעט 3 מטרים (299.6 ס”מ) עם בתי גלגלים בפינות המרכב המדגישים את המראה הספורטיבי והמוצק של רכב הפנאי שטח וחישוקי 20″ כסטנדרט, קיימת אפשרות לשדרוג של עד 22″ במגוון רחב של עיצובים.

טכנולוגיה היברידית  

ה-Q8 החדשה מצוידת במנוע 3.0 ליטר TDI בתצורת V6 עם הנעת quattro והספק של 286 כ”ס המושגים ב-3,500-4,000 סל”ד. המומנט המירבי עומד על 61.2 קג”מ המושגים ב-2,250-3,250 סל”ד. המנוע משודך לתיבת הילוכים Tiptronic בעלת שמונה הילוכים והתאוצה מ-0 ל-100 קמ”ש עומדת על 6.3 שניות! כמו כן, ב-Q8 קיימת מערכת מתלים עם בקרת שיכוך אדפטיבית כסטנדרט לחווית נהיגה עוצמתית.

כמו בשאר דגמי ה- A הבכירים, גם ה-Q8 החדשה מציג מנוע ה-Mild Hybrid המאפשר שיוט במהירויות שבין 55 ל-160 קמ”ש כשמנוע הבעירה הפנימית כבוי. כתוצאה מכך, הרכב יכול לנסוע עם אפס פליטות למשך עד 40 שניות. ברגע שהנהג לוחץ שוב על דוושת ההאצה, מערכת BAS מתניעה את המנוע בצורה מהירה וחלקה. מערכת החשמל 48 וולט, מאפשרת כוח השבה גבוה של עד 12 קילוואט, בנוסף לפעולת עצור וסע החל ממהירות של 22 קמ”ש. ההשפעה של צעדים אלה היא הפחתת צריכת הדלק בשיעור של עד 0.7 ליטר ל-100 ק”מ, כשצריכת הדלק המשולבת עומדת על 6.8 ליטר ל-100 ק”מ.                

תא נוסעים

החלל הפנימי, שנלקח מה-A8, מציג את העיצוב החדש של תאי הנוסעים של Audi עם מרווח ומראה נקי ומתוחכם. ב-Q8 מושבים קדמיים מתכווננים חשמלית עם זיכרון ותמיכה לגב וחימום, סגירת Servo לדלתות, חבילת תאורה פנימית ובקרת האקלים מפוצלת לשני אזורי שליטה כולל פתחים למושבים האחוריים. ב-Q8 מוצעים גם כסטנדרט מקלט טלוויזיה, הגה בעל 3 זרועות רב תפקודי בציפוי עור, ריפוד עור אלגנטי למושבים מדגם Cricket, דיפונים בגוון אלומיניום ספקטרום וספי דלת מוארים.

חווית המשתמש החדשה של Audi עם מולטימדיה של העידן הדיגיטלי כוללת שלושה מסכים שונים בתא הנוסעים: מסך מרכזי בגודל 10.1″, מסך משני בגודל 8.6″, ומסך נתונים Virtual Cockpit בגודל 12.3″. המסך המרכזי בממשק MMI radio plus עם מסך מגע בגודל 10.1″, ממוקם במרכז ומשמש לשליטה במערכת הבידור והניווט. מבנה התפריט אינטואיטיבי ושטוח וניתן לארגן את הסמלילים באופן חופשי לפי סדר חשיבותם.

תחת המסך הראשי נמצא צג מגע נוסף (8.6″) המשמש להפעלת בקרת האקלים ומאפייני הנוחות וכן להזנת טקסטים באמצעות זיהוי כתב יד (זמין באנגלית). כאשר הנהג מפעיל את אחד הצגים באמצעות נגיעה הוא שומע ומרגיש נקישה לאישור. הדגמים מאפשרים ניהול שיחה חכמה (זמין באנגלית). הנהג יכול להפעיל מגוון תפקודים ברכב באמצעות בקרה קולית מסוג חדש וטבעי. מנהל הדו-שיח החכם שואל שאלות במידת הצורך, מאפשר תיקונים, מציע אפשרויות וכן ממתין לנהג אם הוא נקטע. המסך השלישי, ה-Audi Virtual Cockpit, בגודל 12.3″ ממוקם בלוח המחוונים ומציג מערכת ניווט מלאה בממשק מתקדם MMI NAV plus. ה-Q8 מאובזר במערכת  Audi Sound Systemבעלת 10 רמקולים, מגבר 180W ו-6 ערוצים.

ה-Q8 החדשה מציעה גם חבילת אבזור נוסף (כתוספת) שכוללת: פנסים קדמיים בטכנולוגיית HD Matrix LED; מערכת שמע Bang & Olufsen עם 16 רמקולים בהספק 730 וואט בטכנולוגיית 3D Sound (ניתן לשדרג את המערכת לגרסת Advanced הכוללת 19 רמקולים ומגבר 1920 וואט) מושבי Contour קדמיים עם ריפוד עור מדגם Valcona ופונקציית אוורור; חבילת עור מורחבת; Audi Phone Box; Rear bench seat Plus; מתלי אוויר וחישוקי אלומיניום בעיצוב 5 זרועות כוכב בגוון אפור קונטרסטי עם צמיגים  R21 285\45.

כולל מנוע היברידי, עם מצב שיוט עד 160 קמ"ש על חשמל

בטיחות 

אודי Q8 מאפשרת נוחות תפעול ותמרון מקסימלית עם מערכות בטיחות אקטיביות: Audi Pre Sense Front לניטור מרחק מלפנים ובלימה אוטומטית בעת חירום, בקרת שיוט אדפטיבית הכוללת מגביל מהירות, מערכת לזיהוי שטח מת (Audi side Assist), מערכת עזר לבלימה בעת יציאה לאחור מחנייה, מערכת Emergency assist  המזהה חוסר תגובה של הנהג ובולמת את הרכב, מערכת המסייעת למניעת התנגשות מאחור (Pre Sense Rear), מערכת המסייעת למניעת התנגשות חזיתית בכניסה לצומת (Intersection Assist), בקרה אקטיבית לסטייה מנתיב (Audi Active Lane Assist) ו-Exit Warning, מערכת שמתריעה מפני פתיחת דלת במקרה של תנועה/אופניים. כמו כן, בכל הדגמים קיימים חיישני חניה קדמיים ואחוריים עם חיווי ויזואלי, חיווי התראת ירידת לחץ אויר בצמיגים ו-6 כריות אויר. בנוסף, מצוידת ה-Q8 במצלמה היקפית 360 עם תצוגה פנימית 3D.  

מחיר ה-אודי Q8 יחל מ-626,500 שקלים

follow and like
fb-share-icon0

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

seventeen + eleven =