תחנת דלק נקנסה ב-17 אלף ש”ח על הטעייה של אגורה אחת

Print this page
Email this to someoneTweet about this on TwitterShare on Facebook

תחנת דלק נקנסה ב-17 אלף ש"ח
תחנת דלק נקנסה ב-17 אלף ש”ח על הטעייה של אגורה אחת

בעקבות חקירה של מנהל הדלק והגז במשרד האנרגיה: קנס של 17 אלף ש”ח וקנס על תנאי בגובה של 50 אלף ₪ במקרה של ביצוע עבירה דומה לתחנת התדלוק “שאכר בדארנה ואחיו”, המוכרת כתחנת הדלק פרג’ בעראבה (מספר תחנה 2906), בשל הטעיית צרכני הדלק באגורה אחת

בית המשפט השלום בחיפה אישר הסדר טיעון מול תחנת התדלוק “שאכר בדארנה ואחיו”, המוכרת כתחנת הדלק פרג’ בעראבה (מספר תחנה 2906), שהואשמה בשני סעיפים: הצבת שילוט שלא לפי החוק ומכירת דלק מעל המחיר המפוקח באגורה אחת ושלא כדין. התחנה, כאמור, מכרה בנזין במחיר העולה באגורה אחת על המחיר המרבי המפוקח, שעמד באותה תקופה 5.46 ₪, ובעקבות הסדר הטיעון אליו הגיעה, נקנסה ב-17 אלף ₪ וכן הוטל עליה קנס על תנאי בגובה של 50 אלף ₪ במקרה של ביצוע עבירה דומה במשך תקופה של שנה.

את המקרה גילו חוקרים של מנהל הדלק והגז באגף המשרד מרחב צפון במסגרת פעילות שוטפת בשנת 2020 ולאור הממצאים, נפתחה חקירה והוגש כתב אישום נגד התחנה באמצעות הלשכה המשפטית במשרד האנרגיה.

מנהל הדלק והגז במשרד האנרגיה ממשיך בכל העת לערוך ביקורות בשטח, הן לאיכות מוצרי הדלק בתחנה והן למחיר המרבי המותר לגבייה, לטובת ציבור הנהגים במדינת ישראל. במשרד מזכירים לציבור הנהגים להשוות מחירים ולבחון את המחיר הנגבה בתחנה אל מול המחיר המרבי המותר בפיקוח המפורסם בכל חודש לציבור.

חן בר יוסף, מנהל מנהל הדלק והגז במשרד האנרגיה: “מכירת מוצר חיוני במחיר העולה על המחיר המפוקח, הינה עבירה חמורה הגורמת נזק רב לציבור. מנהל הדלק והגז במשרד ימשיך לדאוג לציבור ולבצע פעולות אכיפה לשמירת החוק. ראיתם תחנה המוכרת במחיר גבוה מהמחיר המרבי או תחנה בה לא קיים שילוט המציג את המחירים – פנו לתלונות הציבור באתר המשרד והעניין יטופל”.

עו”ד אילן עבאס, מהלשכה המשפטית במשרד האנרגיה: “הפעילות המשולבת של אנשי מנהל הדלק והגז והעבודה המשפטית של התביעה בלשכה המשפטית במשרד האנרגיה, מובילה לתוצאות. אנחנו במשרד פועלים לטובת הצרכנים, ולצד אכיפה ממוקדת, שומרים על זכויותיהם של ציבור הנהגות והנהגים בישראל. אנו רואים חשיבות גדולה באכיפת עבירות הפוגעות בצרכנים”.

follow and like
fb-share-icon0

תגובה אחת ל “תחנת דלק נקנסה ב-17 אלף ש”ח על הטעייה של אגורה אחת”

  1. בכל התחנות בתל אביב אין ניפוח אוויר. השימוש של האופניים והקורקינטים מקלקל והתחנות לא מסדרות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.