BYD סיל נוחתת בישראל: שתי הנעות ורמות גימור מ-216,990₪

 

BYD SEAL
BYD סיל

 

שלמה מוטורס, יבואנית מותג הרכב החשמלי, BYD, מכריזה על תחילת שיווק של מכונית הספורט סדאן החשמלית, BYD SEAL. המכונית השנייה במשפחת ה-OCEAN לצד דגם ה-דולפין הקומפקטי. זהו הדגם החמישי בפרוטפוליו הדגמים של היצרן בישראל, שהשלים בסיכום 2023 פריסה בשש יבשות ו-70 מדינות עם הישג ברבעון האחרון של השנה – הגעה לראש טבלת המכירות של כלי הרכב החשמליים בעולם.

ה-SEAL, היא מכונית ספורט סדאן חשמלית במבנה דמוי קופה ארבע-דלתות קלאסי עם תא מטען נפרד וחלל פנימי גדול. הדגם תוכנן בשילוב כוחות וידע מאירופה ומסין – דור חדש של רכבים משפחתיים חשמליים.

 

BYD סיל מחיר
החל מ-216,990 ש”ח. סיל

 

עיצוב ומידות

 

BYD SEAL משלבת עיצוב של מזרח ומערב, מבחינת פרופורציות ובפן הטכנולוגי. יש לה מראה דמוי קופה עם סיומת זנב פאסט-בק, יעילות אירודינמית גבוהה (מקדם גרר 0.21), חתימת X בתאורת LED מלאה בחזית, קורת תאורה בדלת תא המטען הנסגרת בשני פנסים גדולים, גג פנורמי (קבוע), וחישוקי 19 אינץ’ (סטנדרטי בשתי הגרסאות) על צמיגי 235/45 של ‘קונטיננטל’.

בדומה לקו החיצוני האלגנטי, חווית הפנים מאופיינת בגישה מינימליסטית, עם דגשים ספורטיביים והנדסת אנוש מופתית. ה-SEAL מצוידת בתא נוסעים מהודר, ייצוגי, מבודד מרעשים (זגוגית כפולה) מרווח, מואר ובעל איכויות גימור מוקפדות. שתי הגרסאות מגיעות עם מושבים מרופדי עור קדמיים ואחוריים , נינוחים, תומכים ונעימים; בשורה הקדמית שליטה 4-כיוונית על נוחות, מיזוג וחימום (גם במושב הנוסע) ומסביב דיפוני אלקנטרה שמעניקים לתא הנוסעים תחושת פרמיום.

 

@queenoftheroad.il בי.ווי.די סיל בישראל – הדגם החשמלי החמישי במספר של byd הגיע אלינו, עם עיצוב ספורטיבי, מרווח פנים ל”מנהלים” (בסיס גלגלים 2.9 מ’), וגם נתוני ביצועים לא רעים: הסיל מושק בשתי גרסאות הנעה: אחורית – 312 כ”ס (3.8 שניות מהמקום למאה קמ”ש), וטווח עד 570 ק”מ וכפולה – 530 כ”ס ועד 520 ק”מ טווח חשמלי. הסיל יכול לקבל עד 100 קילוואט בטעינה מהירה, ועד 11 kw בטעינה איטית. 26 דקות מ-30-80% סוללה *יש אפליקציה ייעודית לשליטה מרחוק ברכב. *טיפולים כל 20 אלף ק”מ *אחריות 6 שנים או 150,000 ק”מ על הרכב, ו-8 שנים על המערכת החשמלית, או עד 200,000 ק”מ המחירים: הנעה אחורית, רמת גימור דיזיין – 226,990₪ הנעה כפולה, רמת גימור אקסלנס – 233,990₪ היצרן מתגאה ברכב, בכמות האבזור שהוטמע בו ורשימת מערכות הבטיחות הארוכה. בנוסף למבחני ריסוק רשמיים אירופאים שהרכב עבר בציון 5 כוכבים. #byd #bydseal #bydseal2023 ♬ צליל מקורי – ענת דניאל – מלכת הכביש


כמו הדולפין, ל-SEAL פלטפורמה E-platform 3.0 החדשה, בה ניתן להטמיע מנעד של סוללות ומנועים חשמליים למגוון צרכים, היום ובעתיד. בי ווי די SEAL בנויה מ-75% מכלולים שקונצרן BYD פיצח ויצר – מה שנקרא מ”תוצרת עצמית”. זוהי המכונית הראשונה מסוגה שתוכננה מיסודה לרתום את טכנולוגיית סוללות הלהבים (בלייד) עבור בטיחות פסיבית.

ה-SEAL ממוקם בסגמנט D, עם מקום לחמישה נוסעים ורצפה שטוחה ובעלת תא נוסעים מרווח. אורכה מקצה לקצה עומד על 4.8 מ’, רוחבה 1.875 מ’, גובהה 1.46 מ’, ובסיס הגלגלים הינו מהגדולים בפלח – 2.92 מ’. תא המטען בתצורה נפרדת של 4+1, מציע חלל אחסון בנפח של 400 ליטרים, ועוד 53 ליטרים בחזית.

 

סיל סוללה
2 גרסאות הנעה, סוללה אחת – 82.5 קוט”ש

 

סוללה וביצועים

 

בי.ווי.די משווק בשתי גרסאות הנעה ושתי רמות גימור: DESIGN ו-EXCELLENCE, לשתיהן סוללה בקיבולת 82.5 קילוואט/שעה. גרסת RWD עם הספק של 312 כ”ס ו-36 קג”מ, האצה ל-100 קמ”ש ב-5.9 שניות. גרסת ההנעה הכפולה, AWD בעלת הספק של 530 כ”ס, 67 קג”מ והאצה ל-100 קמ”ש ב-3.8 שניות. המהירות המרבית עד 180 קמ”ש.

לדגם ה-AWD מערכת בולמים אדפטיבית עם מנגנון ITAC, שבאחריותו לווסת את הכוח שמוזרם לגלגלים, על מנת לתגבר את היציבות ולאזן את כוחות הבלימה בכל סרן. המנגנון מאפשר לנהל את ההספק הגבוה. בשני הדגמים יש בקרת בלימה מתקדמת והיגוי עם שני מצבים – נוחות ו-ספורט.

לדגם סוללת LFP (ליתיום פוספט) עם בקרה תרמית כנגד תנאי מזג אוויר קיצוניים. סוללה זו, שפותחה כחלק אינטגרלי מהמבנה ו”הכלוב הבטיחותי” של ה-SEAL דחוסה בשיטת הלהבים בתחתית הפלטפורמה ולה משקל יחסית נמוך, כולל של 2.1-2.2 טון (תלוי בגרסה). צריכת החשמל המוצהרת של הרכב – 16.6 קוט”ש ל-100 קילומטר בדגם ה-RWD ו-18.2 קילוואט/שעה לכל 100 ק”מ בדגם ה-AWD.

לדגם שתי גרסאות טווח – טווח נסיעה מירבי שנע בין 520 ועד 570 קילומטרים בהתאם לגרסה. מערכת הטעינה, שכוללת בין היתר גם טכנולוגיית פריקה כלפי חוץ לטעינת מכשירים אלקטרוניים (כבל מסופק בדגם ה-AWD), מאפשרת להזין מתח חשמלי ישיר DC של עד 150 קילוואט במסופים מהירים ולהחזיר לסוללה מ- 30%-לכ-80% בפרק זמן של 26 דקות. טעינה במסוף ביתי AC 11 קילוואט.

 

BYD סיל 2024
BYD סיל בישראל

 

BYD SEAL אבזור

 

לסיל גג פנורמי קבוע בגודל 1.9 מ”ר, ידיות נסתרות בגוף המרכב, מושבים קדמיים מאווררים ומחוממים, דיפוני אלקנטרה, תאורת LED מלפנים ואחור, “HI BYD” לתפעול קולי ברכב, עדכון גרסה מרחוק למערכות הרכב (OTA), טכנולוגיית Vtol ו-“BYD APP” לתפעול ושליטה מרחוק במערכות הרכב, מערכת מדיה ראשית עם צג ראשי 15.6 אינץ’ מסתובב, תאורת אווירה דינמית, כרטיס NFC לפתיחה ונעילה המכונית, בלם אוטומטי בעת עמידה ממושכת, שני משטחי טעינה לנייד, שליטה מגלגל ההגה על שמע ומידע בלוח המחוונים, בקרת נהיגה עם ארבעה מצבי כיול: נורמל, אקו, שלג ו-מצב ספורטיבי, בקרת אקלים מפוצלת לנהג ולנוסע, ושקעי USB מלפנים ומאחור.

רמת גימור EXECELLNCE מוסיפה גם תצוגה עלית. מערכת המולטימדיה, המוכרת מדגמי המותג, מבוססת צג ראשי מסתובב על צירו (אנכי/אופקי) בגודל 15.6 אינץ’ מקושר אל לוח מחוונים LCD דיגיטלי מלבני בגודל 10.25 אינץ’. מערכת ההפעלה, עם קישוריות סלולרית דור 4 מאפשרת ממשוק אלחוטי עם טלפונים חכמים (אנדרויד/אפל) להתחברות מהירה והפעלה של כל האפליקציות החיוניות (וויז, ספוטיפיי) בנגיעה או דרך סייענית קולית. לחובבי הצלילים, ה-SEAL מגיעה עם מערכת שמע של חברת האודיו הדנית DYNAUDIO ו-12 רמקולים.

לסיל חבילת בטיחות מלאה, הכוללת בין השאר בקרת שיוט אדפטיבית חכמה, בקרת בלימה בשעת חירום לרבות בעת נסיעה לאחור והתרעה על תנועה צולבת, אזהרה מפני פתיחת דלת מסוכנת, מרכוז נתיב אוטומטי, בקרת ניטור שטח נסתר במראות הצד, מצלמות היקפיות 360 מעלות, תאורה אדפטיבית ו-תשע כריות אוויר. ל-SEAL חמישה כוכבי ריסוק במסגרת מבחני Euro-Ncap. כמו כן, לסיל ציון בטיחות 8 המירבי של משרד התחבורה בישראל.

מסגרת האחריות לרכב היא 6 שנים או 150 אלף קילומטרים, 8 שנים או 200 אלף קילומטרים על הסוללה, ושמונה שנים או 150 אלף קילומטרים מסגרת אחריות ל–מנוע החשמלי והבקר.

 

מחיר המחירון לגרסת הכניסה של ה-SEAL ברמת גימור DESIGN הוא 216,990 ₪ לפני אגרת רישוי בסך 558 ₪. גרסת ההנעה הכפולה, ברמת הגימור הבכירה – 233,990 ש”ח

 

BYD סיל יבוא מקביל
BYD SEAL רכב חשמלי חדש

 

השקה בינלאומית דינאמית: BYD סיל U קרוסאובר חשמלי – מבחן דרכים

העם הנבחר: BYD תקים מפעל ייצור רכב ראשון באירופה – בהונגריה

חמישה כוכבים: BYD סיל ודולפין עוברים מבחני ריסוק רשמיים בהצלחה

בונים חלומות: ביקור במטה הראשי של BYD בסין – הכתבה המלאה

אחים לחשמל: BYD סיל U ו-BYD דולפין – סקירות וחווד

 

*כל הנתונים המפורטים מעלה הינם נתוני יצרן הרכב מבדיקות המבוצעות בהתאם לתקינה האירופאית. נתונים אלה אינם מתייחסים לנתונים של רכב ספציפי אלא נועדו, בין היתר, לאפשר השוואה בין דגמי רכב שונים. אבזור ואפיון הרכב עשוי לשנות את תכונות וביצועי הרכב כגון: משקל, אווירודינמיקה, טווח נסיעה מירבי וצריכת אנרגיה. כמו כן, טווח הנסיעה וצריכת האנרגיה בפועל עשויים להשתנות ומושפעים מגורמים שונים, כגון, אך לא רק: הרגלי נהיגה ושימוש, מזג אוויר, תנאי הדרך ועוד.

** אפשרות החיבור למערכת המולטימדיה והיקף השימוש בה תלויים ביצרניות המכשיר הסלולארי ובאפליקציות השונות. ייתכנו מגבלות בחיבור ו/או בשימוש אשר הינן תלויות ביצרן או יבואן הרכב ואינן באחריותם.

***מערכות העזר והבטיחות המותקנות ברכב נועדו לסייע לנהג במגבלות המערכות ולא נועדו להסיר מאחריותו של הנהג.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *