10 המכוניות הטובות של השנה: מלכת הכביש 2023-24

Print this page
Email this to someoneTweet about this on TwitterShare on Facebook

 

המכוניות הטובות של השנה
המכוניות הטובות של השנה 2023-24

 

תמונות יצרן, ואלבום פרטי

 

טקס בחירת רכב השנה 2023-24 נפתח היום: בשנה החולפת הגיעו לישראל עשרות כלי רכב חדשים מדור חדש, וכלי רכב חשמליים שלראשונה נחתו בארץ. בין כל אלה – 10 דגמים חדשים, 10 כלי רכב, הצליחו להתברג לרשימת המכוניות הטובות של השנה – הבחירה של מלכת הכביש:

 

ב-2017 נחגג טקס בחירת רכב השנה הראשון של מלכת הכביש, בשנה בה הצטרפתי לטקס הבינלאומי WWCOTY, קיצור של WOMEN’S WORLD CAR OF THE YEAR. אירוע בינלאומי לבחירת רכב השנה בעולם, שכל השופטים בו, הן שופטות. 70 במספר, מעשרות מדינות, ו-5 יבשות. מכונית השנה – מלכת הכביש היא הגרסה המקומית שיצרתי, לבחירת מכונית השנה, המכונית הטובה ביותר מבין כל המכוניות החדשות שהושקו באותה שנה. הטקס שנמשך כ-10 ימים, נפתח ב-10 מכוניות שנבחרו מבין עשרות מכוניות שהושקו, מכוניות מכל הקטגוריות, מכל ההספקים ורמות האבזור והטכנולוגיה. ברשימה אחת מצומצת, ומבלי לשים על כך דגש, נבחרות לרשימה אחת, מכונית קומפקטית היברידית, חשמלית יוקרתית, וקרוסאובר עממי.

טעם אישי, אתם יודעים, זה דבר סלקטיבי. יש דגמים שאולי לא הכי חזקים, הכי יפים, או עם הטווח החשמלי הטוב ביותר, אבל הם כן מכוניות “עגולות” ושלמות, שמציעות לנהג/ת חבילה טובה  – חוויית נהיגה מהנה, ביצועים טובים, ונוחות ואיכות משביעי רצון. אז… זמן טוב להכיר את העשירייה הפותחת –

רשימת המכוניות הטובות של 2023-24, לפי סדר ה-א’-ב’: 

 

BYD סיל המלצה
BYD סיל. המכוניות הטובות של השנה

 

BYD סיל

 

ה-סיל הוא רכב סדאן מרווח ומאובזר, ספורטיבי למראה וגם בביצועים. הדגם ה”אירופאי” ביותר של היצרן, וגאוותו הגדולה, כך הוא מצהיר. דגם חשמלי חדש שנכנס לקטגוריה החמה של מכונית מנהלים/משפחתיות גדולות, עם הנעה חשמלית, יחידות הנעה חזקות, ויכולות סמי ספורטיביות. ה-SEAL שקיבל עיצוב “זורם” בהשראת חיות הים (סיל = כלב ים), משווק אצלינו בשתי גרסאות הנעה: אחורית עם 313 כ”ס, וסוללת 82.5 קוט”ש, וגרסה שנייה, חזקה יותר, עם הנעה כפולה, 530 כ”ס, והאצה של 3.8 שניות מ-0 ל-100 קמ”ש. מבחינת טווחים בפועל, לגרסה הבכירה וחזקה מאד טווח של 390 ק”מ (טווח ריאלי) בנסיעה משולבת, 450 ועד 480 ק”מ בנסיעה עירונית. הוא הושק באירופה, בדיוק בזמן שנחשפו ציוני הריסוק שלו במבחני ריסוק אירופאיים רשמיים – 5 כוכבים מלאים. נתונים שגם הלקוח הישראלי ישמח מאד לשמוע.

 

BYD סיל וידאו

 

MG4 המלצה
MG4 המכוניות הטובות של השנה

 

MG4

 

מכונית חשמלית שהגיעה אלינו באמצע 2023 ונכנסה במיני סערה לשוק הרכב הישראלי. MG4 היא מכונית משפחתית חשמלית במרכב האצ’בק, הממוקמת בקטגורית “משפחתיות קטנות”. מידות הרכב מתאימות ליחידים, זוגות, או משפחות קטנות של שלוש או ארבע נפשות. ה-MG4 בעלת יחידת הנעה אחורית, עם מנוע חשמלי בהספק של 204 כ”ס, מומנט 25.4 קג”מ, האצה מ-0-100 קמ”ש ב-7.9 שניות בגרסת האבזור הבכירה, ומהירות מרבית של עד 160 קמ”ש. הסוללות בגרסה הבכירה והמומלצת, הן בקיבולת 64 קוט”ש, עם טווח ריאלי עד 430 ק”מ בנסיעה משולבת. האבזור ברכב כולל מגוון מערכות בטיחות ונוחות, משטח טעינה לנייד בגרסה הבכירה, מערכת מולטימדיה עם מסך מגע בגודל 10.25 אינץ’, ולא כולל סאנרוף, או פתחי אוורור. מדובר ברכב חשמלי קומפקטי, מעוצב בצורה נאה, ושימושי מאד ליום יום.

 

MG4 וידאוב.מ.וו i5 המלצה
ב.מ.וו i5 המכוניות הטובות של השנה 

 

ב.מ.וו i5

 

ב.מ.וו i5 היא מכונית סאלון-יוקרתית בגרסה חשמלית, המכונית החשמלית הראשונה מסדרה 5. היא משווקת בישראל בשתי גרסאות הנעה, אבל בחנתי רק את הגרסה הבכירה, והיותר מעניינת, M60 xDrive, בעלת ההנעה הכפולה, עם שני מנועים חשמליים; אחד בסרן הקדמי ושני בסרן האחורי, הספק של 601 כ”ס, מומנט של 81 קג”מ (83.6 קג”מ במצב Boost). האצה ל-100 קמ”ש ב-3.8 שניות, ומהירות מקסימלית עד 230 קמ”ש. הנהיגה בדגם החשמלי החדש היא יותר ממהנה, היא ממכרת, ותא הנהג והנוסעים, שכולו לקוח מספינת הדגל החשמלית המפוארת של מותג BMW, ה-i7, הוא אחד היפים, מלוטשים ואיכותיים בהם שהיתי. הסוללה בדגם בקיבולת 81.2 קוט”ש וממוקמת בתחתית המרכב, לטובת שיפור היכולות הדינמיות, עם טווח נסיעה חשמלי של עד 400 ק”מ, בגרסת הביצועים. רכב ספורטיבי חשמלי ייחודי, למתי מעט. 

 

ג'יפ אוונג'ר
ג’יפ אוונג’ר המכוניות הטובות של השנה

 

ג’יפ אוונג’ר 

 

ג’יפ חדש נולד למותג הרכב המחוספס JEEP. ג’יפ חשמלי. האוונג’ר הוא כמובן חיה אחרת. הוא דומה אבל שונה מאחיו נוטפי הבנזין והדיזל. עם כניסת המהפכה החשמלית, החולשת על עולם הרכב, כל יצרני הרכב ממהרים להוציא דגמים חשמליים מלאים משלהם, וגם ג’יפ אחד. אז פלטפורמה יש, קונצרן סטלנטיס, שמחזיק גם באופל, פיג’ו, סיטרואן ועוד ועוד, בחר את הפלטפורה שנמצאת בפיג’ו 2008 (דגם מוצלח ומהנה לנהיגה בעצמו), ובנה עליה קרוסאובר עירוני מעוצב יפה, עם מידות קומפקטיות אבל בעל מרווח גחון מכובד של 20 ס”מ, מאובזר במערכות בטיחות וסיוע לנהג, וסוללה בקיבולת של 54 קוט”ש, וטווח חשמלי ריאלי משולב של 350 ק”מ (בנסיעות בתוך העיר הטווח נשמר, ומגיע מעבר ל-400 ק”מ). האוונג’ר הוא דגם חשמלי עירוני מוצלח, לנהגים ונהגות שהעיצוב הג’יפי והסמל קוסמים להם, ושרוב השימוש שלהם ברכב הוא בעיר ובסביבתה. 

 

ג’יפ אוונג’ר וידאו

 

הונדה סיוויק
הונדה סיוויק המכוניות הטובות של השנה

 

הונדה סיוויק 

 

הדור ה-11 של הונדה סיוויק הושק גם הוא באמצע 2023, באופן בלעדי כדגם היברידי, עם יחידת הנעה היברידית מיוחדת, שכוללת טכנולוגיית טעינה עצמית מתקדמת של הונדה e:HEV (רכב חשמלי היברידי) עם שני מנועים חשמליים ומנוע בנזין. מנוע הבנזין בנפח 2.0 ליטר משמש כגנרטור לטעינת המנוע החשמלי, שמניע את הסיוויק ברוב הנסיעה. אם תרצו יותר כוח, ותלחצו חזק את דוושת הגז, מנוע הבנזין יתחיל לעבוד ולספק עוד כוח. הספק יחידת ההנעה 183 כ”ס, ומומנט של 32 קג”מ. הסיוויק החדשה הפתיעה אותי מאד, הנסיעה בה שלווה ונוחה, היא יודעת לשכך מהמורות היטב. היא חזקה מספיק, והיא כוללת גם את כל המאפיינים המוצלחים מכל הדורות, ביניהן מותג הונדה, והמוניטין שלו, שימושיות גבוהה למשפחה, וכעת, בדור החדש ה-11 במספר, גם רשימת אבזור נוחות ובטיחות מודרנית. הפתעה טובה מאד. 

 

הונדה סיוויק וידאו

 

זיקר X
זיקר X המכוניות הטובות של השנה

 

זיקר X

 

הזיקר המתוקה למראה, היא SUV עירוני חשמלי, שהגיע ממש לא מזמן לישראל בשתי גרסאות: הפותחת, Long Range הכוללת מנוע אחד וטווח נסיעה של עד 445 ק”מ, וגרסה חזקה יותר, בשם “קריפטון”, בעלת שני מנועים (AWD), הספק של 428 כ”ס, האצה מ-0 ל-100 ב-3.8 שניות וטווח נסיעה WLTP של 425 ק”מ, וטווח ריאלי לא רחוק ממנו, תלוי איך אתם נוהגים. לסוללה של ה-X יכולת טעינה מהירה DC בהספק של 150 קילוואט וטעינת AC עד 11 קילוואט, ברמת גימור Long Range ו-22 קילוואט ברמת הגימור Krypton, שמאפס עד 100%ב-ארבע שעות, ומ-10% ל-80% ב-27 דקות. זיקר X היא מכונית מיוחדת, שובת לב, אם מבחינת המראה שלה, סגנון הנסיעה וחווית הנסיעה. אחד הדברים שבולטים בה, הוא מעטפת טכנולוגית מאד מתקדמת, מסך מולטימדיה מרכזי שהוא לב הרכב, ושלל מערכות נוחות ובטיחות מודרניות.

 

זיקר X וידאו

 

יונדאי i30N
יונדאי i30N המכוניות הטובות של השנה

 

יונדאי i30N 

 

יונדאי, אנחנו יודעים, יודעת לעשות מכוניות מצוינות, חשמליות, חצי חשמליות, וכן, גם ספורטיביות, כמו דגם ה-I30N, מסדרת ה-N הספורטיבית ומוצלחת. הדגם חזר אלינו אחרי מקצה שיפורים, עם מנוע T-GDI בנפח 2 ליטר, הספק של 280 כ”ס ומומנט מירבי של 40 קג”מ, המשודך לתיבת הילוכים כפולת מצמדים “רטובים” (DCT N) עם 8 הילוכים, וזמן האצה מ-0 ל-100קמ“ש של 5.4 שניות. הדגם המפתיע הזה של יונדאי הוא ספורטיבי בכל “רמ”ח איבריו”, מהעיצוב והגימורים ועד ההגה, מידות, משקל, ומתלים. ל-I30N דיפרנציאל מוגבל החלקה, המספק אחיזת כביש גבוהה, ומהירות פנייה מרשימה מאד. המכונית הזו היא משפחתית ספורטיבית קלאסית, מרווחת למשפחה (אבל ביננו היא כל כולה מרוכזת בנהג/ת), מאפשרת נסיעה (פחות או יותר) רגועה ליום יום, ואם רוצים, גם ביצועים גבוהים, ספורטיביים, עם מעטפת צלילים מגרגרת.

 

יונדאי i30N וידאו

 

יונדאי איוניק 6 2024
יונדאי איוניק 6 המכוניות הטובות של השנה. צילום: כפיר לוזון

 

יונדאי איוניק 6 

 

יונדאי 6 IONIQ האחות הגדולה של יונדאי איוניק 5, שכבשה את לב קהל הנהגים והנהגות בישראל, היא מכונית מנהלים חשמלית למשפחה. מרווחת מאד (בסיס גלגלים באורך 2,95 מ’), שימושית, מאובזרת באבזור נוחות ובטיחות. מבחינת עלות תועלת, על אף עליית המחירים היא עדיין מכונית מומלצת מאד, מבחינת עלות-תועלת. יונדאי איוניק 6 משווקת בישראל במספר גרסאות, דגמים ומפרטי אבזור, בטיחות, הספקי סוללה וטווחים, הכוללים 3 גרסאות אבזור, שתי גרסאות של הנעה, אחורית וכפולה, שתי קיבולות סוללה ושלושה טווחי נסיעה, 429 ק”מ, 583 ק”מ ו-614 ק”מ. הדגם החשמלי חולק פלטפורמה עם אחיו – איוניק 5, הכוללת טכנולוגיית טעינה מתקדמת מאד, ויכולת טעינה אולטרה מהירה עד 350DC. המשמעות, טעינה בין 10%-80% תארך כ-18 דקות. התחרות צפופה בקטגוריה, אבל היא בעיניי בין הבולטות ומועדפות.

 

יונדאי איוניק 6 וידאו

 

לקסוס LBX
לקסוס LBX המכוניות הטובות של השנה

 

לקסוס LBX 

 

מכונית הפנאי החדשה וההיברידית של מותג לקסוס, ה-LBX היא דגם הכניסה למשפחת לקסוס, וגם אם היא שונה, היא מאד לקסוס, בעיקר בתא הנהג והנוסעים, ואבזור הנוחות והבטיחות. יחידת ההנעה של ה-LBX כוללת מנוע בנזין בנפח 1.5 ליטר, עם הספק כולל של 136 כ”ס, ומומנט מירבי, שמורגש היטב מתחילת הלחיצה והאצה – 18.7 קג”מ. המערכת ההיברידית ברכב כוללת סוללה מודרנית ו”חכמה”, שסופחת אליה אנרגיה בצורה מהירה ויעילה, ופורקת ומשחררת אותה מהר וטוב יותר, ובכך מאפשרת טווח נסיעה גדול יותר “על חשמל”. היא קטנה ועירונית, היא מעוצבת יפה, עם צבעי מרכב מחמיאים, היא מאובזרת היטב, והיא לקסוס. קהל היעד שלה הוא כמובן חובבי מותג הפרימיום היפני, וקהל חדש, שמחפש מכונית היברידית קטנה שימושית וטובה, עם יתרון גדול של מותג עם שם טוב ובעל מוניטין. 

 

וידאו לקסוס LBX

 

מרצדס EQE SUV
מרצדס EQE SUV המכוניות הטובות של השנה

 

מרצדס EQE SUV 

 

רכב הפנאי-סאלון החשמלי-יוקרתי, מרצדס EQE SUV, הוא חלק מסדרת ה-EQ החשמלית המלאה של היצרן המפואר, מרצדס. הדגם מבוסס על פלטפורמת ה-EQE וה-EQS, רק בתצורת SUV עם אבזור נוחות ובטיחות יוקרתי, שמזכיר כמה המותג והיצרן הזה הוא באמת מעל כולם. מרצדס EQE SUV, כולל יחידת הנעה חשמלית הכוללת שני מנועים, עם הספק מירבי של 292 כ”ס, מומנט מירבי של 76 קג”מ, והאצה מהמקום למאה קמ”ש ב-6.6 שניות. הסוללות ברכב בקיבולת גבוהה של 89 קוט”ש, עם טווח חשמלי ריאלי עד 450 ק”מ. תא הנהג והנוסעים דומה מאד לדגמי הסדרה, נקי, אלגנטי וטכנולוגי… האמת היא, ששנה אחר שנה, זה מרגיש “לא כוחות”, לפני כשנתיים, הזוכה בטקס הייתה מרצדס EQS, בשנה שעברה הגיעה לראש הרשימה גרסת הסאלון, EQE, והשנה, משתבצת גבוה המכונית הנוחה ומאובזרת, וזריזה וחזקה מאד, מרצדס EQE SUV. 

 

מי תהיה מכונית השנה, מלכת הכביש 2023-24?

 

טקס מכונית השנה – מלכת הכביש 2023-24, יערך בחודש מרץ, ברשתות החברתיות ובאתר מלכת הכביש.

 

ואפשר גם להזכר ב-מכוניות הטובות של השנה 2022-23

 

follow and like
fb-share-icon0

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

eight − six =